Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2023, 10:59

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Valheim od dziś w Xbox Game Pass, premiera na konsolach Microsoftu

Valheim w końcu zawitało na konsolach Xbox. Gra otrzymała też patch, który wprowadza dużą liczbę małych zmian i poprawek. Tytuł możecie ograć w ramach usługi Xbox Game Pass.

Źródło fot. Iron Gate Studio
i

Jak obiecali twórcy, tak zrobili. Gra Valheim po ponad dwóch latach od premiery we wczesnym dostępie na PC, doczekała się debiutu na konsolach Xbox One oraz Xbox Series S/X. Tytuł został też udostępniony w usłudze Xbox Game Pass.

Premiera na konsolach

Konsolowe Valheim we wczesnym dostępie możecie zakupić w sklepie Microsoft Store za kwotę 69,99 zł (ok. 56 zł ze zniżką za posiadanie wykupionego Game Passa), czyli odrobinę taniej niż wydanie PC na Steamie (71,99 zł). Jeżeli nie jesteście przekonani do zakupu, być może lepszą alternatywą okaże się ogranie tytułu w Game Passie – wcześniej gra była dostępna w tej usłudze jedynie na PC, a obecnie można ją już testować także na konsolach Xbox. Tytuł wspiera funkcję cross-platform, która umożliwia wspólne granie na jednym serwerze niezależnie od platformy. Gra jest dostępna po polsku (napisy).

Tutaj kupisz Xbox Game Pass

Valheim – co warto wiedzieć

Valheim jest survivalową grą akcji, która przenosi nas do fantastycznego świata inspirowanego mitologią nordycką. Produkcja umożliwia grę w trybie solo lub w kooperacji do 10 graczy jednocześnie. Rdzeniem zabawy jest rozwijanie postaci i dobytku, głównie za sprawą rozbudowanego craftingu – zbudowane twierdze i posterunki pomagają w przetrwaniu, podobnie jak wytwarzane coraz to lepsze zbroje i mocniejszy arsenał. Celem gry jest pokonanie wszystkich potężnych bestii zamieszkujących świat, by przywrócić pokój w krainie i wykupić sobie łaski samego Odyna.

Tytuł z miejsca stał się wielkim hitem. W przeciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery na PC znalazł ponad 3 miliony nabywców, a po roku było ich już ponad 10 milionów. Tytuł utrzymuje wysokie zainteresowanie graczy – w ostatnim czasie w ciągu doby na PC zagrywa się w niego ok. 30-50 tys. graczy (via: SteamDB). Tak ogromny sukces jest godny pozazdroszczenia. Ciekawe, czy tytuł na konsolach Microsoftu poradzi sobie równie dobrze, co na PC.

Patch 0.214.2 dostępny do pobrania

Wraz z debiutem na konsolach Xbox One i Xbox Series S/X, twórcy wypuścili do gry patcha z oznaczeniem 0.214.2. Wprowadza on wiele drobnych poprawek, w tym ulepszenia menu i interfejsu, przycisk ręcznego zapisywania, naprawę błędów czy poprawioną optymalizację. Informacje o zawartości patcha znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Twórcy gry nie spoczywają na laurach. Od czasu debiutu w lutym 2021 r. gra Valheim otrzymała wiele darmowych aktualizacji – chociażby niedawno, bo w grudniu 2022 roku, premierę miał długo wyczekiwany patch o nazwie Mistlands, który wprowadził nowy rejon świata, a także wiele broni i umiejętności. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy gra opuści wczesny dostęp. Sądząc po wysokich ocenach użytkowników na Steam (95% pozytywnych opinii z 340 tys. wystawionych), graczom nie przeszkadza fakt ciągłego utrzymywania gry w fazie EA.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.