Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 stycznia 2015, 12:11

autor: Entelarmer

Unreal Paris - nowe demo technologiczne Unreal Engine 4

Benoit Dereau, pracujący wcześniej przy Dishonored, opublikował demo technologiczne Unreal Engine 4, pozwalające zwiedzić luksusowy apartament. W największym skrócie: robi wrażenie. I to spore.

Już niemal od roku na rynku dostępny jest Unreal Engine 4 – czwarta generacja uznanego silnika graficznego, umożliwiającego tworzenie gier nie tylko na PC oraz konsole nowej generacji, ale i na urządzenia mobilne. Produkt studia Epic Games szybko zdobył przychylność deweloperów i w rezultacie pojawia się coraz więcej wykorzystujących go tytułów. Dość wspomnieć o Tekkenie 7, Daylight czy polskim Hatred. O możliwościach „czwórki” mogliśmy się przekonać w kolejnych demach technologicznych. Jednak żadne z nich nie mogło przygotować nas na to, co zaprezentował Benoit Dereau, projektant poziomów znany głównie z Dishonored.

Francuz już wcześniej prezentował swoje możliwości, a jego najnowsze dzieło łatwo powiązać z wcześniejszą prezentacją na silniku Unity 4.6 – w obu zwiedzamy luksusowy apartament. O ile jednak grafika w tamtym demie była „tylko” ładna, to Unreal Paris wprawia w zachwyt. Owszem, brak postaci czy możliwości interakcji nie jest tu bez znaczenia, a sztywna kamera wyraźnie zdradza, że mamy do czynienia z grafiką komputerową. Niemniej to chyba jak dotąd najbardziej realistyczna sceneria wygenerowana przez silnik graficzny w historii.