Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 września 2013, 12:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Unity - popularny silnik pod koniec roku oficjalnie wesprze Xboksa One

Firma Unity Technologies podpisała porozumienie z koncernem Microsoft, na mocy którego od końca bieżącego roku silnik Unity będzie oficjalnie wspierał Xboksa One. Oznacza to, że na tę konsolę będą mogły być przenoszone gry działające w oparciu o tę technologię. Wśród najciekawszych zapowiedzi można wymienić takie tytuły jak Wasteland 2, Dreamfall: Chapters, czy Torment: Tides of Numenera.

David Helgason (prezes firmy Unity Technologies) powiedział serwisowi OXM, że poczynając od końca tego roku silnik Unity będzie oficjalnie wspierał konsolę Xbox One. To efekt współpracy z koncernem Microsoft.

Dla nas oznacza to, że gry działające na silniku Unity będą mogły zostać przeniesione także na Xboksa One. W związku z tym otwiera się droga dla wielu ciekawych produkcji na tę platformę sprzętową. Wystarczy tylko wspomnieć o takich produkcjach jak Wasteland 2, Project Eternity, Torment: Tides of Numenera, Dreamfall: Chapters, czy Slender: The Arrival.

Silnik Unity zyskuje na popularności. W oparciu o tę technologię powstaje coraz więcej gier - Unity - popularny silnik pod koniec roku oficjalnie wesprze Xboksa One - wiadomość - 2013-09-08
Silnik Unity zyskuje na popularności. W oparciu o tę technologię powstaje coraz więcej gier

Wymienione tytuły na razie są przygotowywane z myślą o PC, ale teraz możliwe są porty m.in. na Xboksa One. Oczywiście deweloperom musi najpierw starczyć środków pieniężnych na stworzenie takich wersji. Nie będzie to łatwe, jako że większość z wymienionych gier zawdzięcza swoje przyszłe istnienie zbiórkom w serwisie Kickstarter i wówczas nie przewidywano edycji na Xboksa One. Tutaj pomocną dłoń mogłaby jednak wyciągnąć choćby firma Microsoft. Poza tym silnik Unity robi się coraz bardziej popularny i ukaże się jeszcze wiele innych gier korzystających z tej technologii.

Do tej pory Unity oficjalnie wspierał Xboksa 360. Prezes firmy Unity Technologies przyznaje jednak, że nie udało się w pełni tego wykorzystać, bo do podpisania stosownej umowy z koncernem Microsoft doszło pod koniec cyklu życia konsoli. Teraz sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, bo technologia Unity będzie z Xboksem One praktycznie od samej premiery tej platformy sprzętowej. W związku z tym jest szansa, że pojawi się na niej dużo więcej gier korzystających z omawianego silnika.