Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2015, 11:35

autor: Góral

Uncharted 4: A Thief's End ukaże się przed końcem marca 2016 roku

Z informacji opublikowanych przez firmę Sony wynika, że Uncharted 4: A Thief's End ukaże się do końca roku fiskalnego 2015, czyli przed końcem marca 2016 roku. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Kilka dni temu firma Sony opublikowała informacje dla inwestorów, w których zdradzono, że jedną ze strategii koncernu na rozwój marki PlayStation jest wypuszczanie kolejnych gier od wewnętrznych deweloperów japońskiego giganta. Jako przykład podano Uncharted 4: A Thief's End, które ma się ukazać do końca roku fiskalnego 2015, czyli przed 31 marca 2016 roku. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że tytuł tworzony przez studio Naughty Dog zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Łącząc obie te informacje wynika, że wyczekiwana produkcja dedykowana konsoli PlayStation 4 ukaże się pod koniec marca, czyli na samym początku wiosny. Oczywiście teoria ta może się nie sprawdzić, ale wątpliwości być może zostaną rozwiane na tegorocznym E3.

Uncharted 4: A Thief's End to gra wyłączność dla konsoli PlayStation 4. - Uncharted 4: A Thief's End ukaże się przed końcem marca 2016 roku - wiadomość - 2015-05-29
Uncharted 4: A Thief's End to gra wyłączność dla konsoli PlayStation 4.

Uncharted 4: A Thief's End ukaże się przed końcem marca 2016 roku - ilustracja #3Uncharted 4: A Thief's End zostało zapowiedziane w listopadzie 2013 roku. Będzie to kolejna odsłona słynnej serii przygodowych gier akcji, opowiadających o przygodach poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a. Tym razem wpadnie on w tarapaty ze względu na brata Sama, który prosi go o pomoc w odnalezieniu skarbu pirata Henry’ego Avery’ego.

Pod względem rozgrywki tytuł opierać ma się na mechanizmach znanych z poprzednich odsłon serii, ale gameplay zostanie urozmaicony przez kilka nowych rozwiązań. Przede wszystkim lokacje mają być mniej liniowe, a podczas zabawy cały czas towarzyszyć ma nam Sam. Nie zabraknie także nowych gadżetów, np. liny z hakiem. Dodatkowo produkcja zaoferuje oczywiście znakomitą oprawę graficzną. Celem deweloperów jest osiągnięcie 60 klatek w rozdzielczości 1080p.