Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2014, 15:37

Udany debiut Sunset Overdrive. Top 10 UK (26 października - 1 listopada)

Królową detalicznej sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie pozostaje FIFA 15, ale tuż za nią, na miejscu drugim, odbył się debiut Sunset Overdrive - gry przeznaczonej na najnowszy system Microsoftu, czyli Xboksa One. Zobacz jak poradziły sobie inne nowości w pierwszej czterdziestce listy przebojów.

Fifa 15 szósty tydzień z rzędu przewodzi brytyjskiej liście bestsellerów zaliczając w ostatnim tygodniu niewielką zwyżkę formy (+6% liczby sprzedanych egzemplarzy). Poprzednia odsłona piłki nożnej od Electronic Arts osiągnęła identyczny wynik, choć w sumie królowała aż dwanaście razy. Przed FIFA 15 jeszcze więc sporo roboty.

Na miejscu drugim debiut na Xboksa One. Sunset Overdrive spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony mediów, jak i klientów. Twórcami gry jest studio znane z takich hitowych serii, jak Resistance i Ratchet & Clank. Co prawda ostatnio zdarzył się Insomniac Games niewypał w postaci Fuse, o którym chyba zarówno studio, jak i gracze woleliby zapomnieć.

Ubiegły tydzień obfitował także w inne nowości. Na miejsce piąte trafiło WWE 2K15, jednakże pozostałe tytuły muszą zadowolić się pozycjami poza pierwszą dziesiątką. Na miejscu jedenastym odbył się debiut Lords of the Fallen, a na pozycji dwudziestej trzeciej pudełkowe wydanie drugiego sezonu The Walking Dead. Dwa oczka niżej pojawił się Farming Simulator 2015. The Walking Dead w wydaniu Game of the Year dotarł do miejsca trzydziestego szóstego, a MX vs. ATV Supercross do trzydziestego ósmego. Tuż przed końcem pierwszej czterdziestki, na lokatę numer trzydzieści dziewięć załapało się Freedom Wars, RPG akcji dla konsoli PlayStation Vita.

1.

FIFA 15

2.

Sunset Overdrive

3.

Minecraft: PlayStation Edition

4.

The Evil Within

5.

WWE 2K15

6.

Destiny

7.

Forza Horizon 2

8.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

9.

Skylanders Trap Team

10.

Minecraft: Xbox Edition