Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2020, 19:50

autor: Froozyy

Twórcy Shadow Warrior 2 pracują obecnie nad trzema grami

W wywiadzie, który ukazał się na łamach serwisu WccfTech, prezes polskiego studia gier wideo Flying Wild Hog zdradził, że deweloperzy obecnie pracują nad trzema tytułami jednocześnie. Dwa z nich mają być produkcjami AAA i zostaną zapowiedziane jeszcze w tym roku.

Twórcy Shadow Warrior 2 zapowiedzą w tym roku dwie duże gry. - Twórcy Shadow Warrior 2 pracują obecnie nad trzema grami - wiadomość - 2020-02-24
Twórcy Shadow Warrior 2 zapowiedzą w tym roku dwie duże gry.
W SKRÓCIE:
  • polskie studio gier wideo Flying Wild Hog pracuje obecnie nad trzema tytułami;
  • dwa z nich będą pełnoprawnymi produkcjami AAA, które zostaną zapowiedziane jeszcze w tym roku;
  • na razie nie wiemy, czy trafią one na nową generację konsol;
  • studio rozważa także przeniesienie starszych produkcji na Nintendo Switch.

Na łamach serwisu WccfTech ukazał się obszerny wywiad z prezesem polskiego studia gier wideo Flying Wild Hog – Michałem Szustakiem. Został w nim poruszony ogólny temat branży (m.in. technologii VR, nowej generacji konsol czy też „grania w chmurze”), a także produkcji, nad którymi aktualnie pracują deweloperzy. Tym samym dowiedzieliśmy się, że obecnie studio tworzy trzy tytuły, z których aż dwa zostaną zapowiedziane jeszcze w tym roku. Oba mają być pełnoprawnymi produkcjami AAA.

Tak więc pracujemy nad dwoma tytułami w Warszawie przy pewnym wsparciu dodatkowych zespołów. Te ekipy pracują również nad naszym trzecim projektem.

Moim zdaniem, jeśli chodzi o te dwie pierwsze gry, to w końcu dostarczymy pełnoprawne tytuły AAA. Trzecia produkcja jest nieco mniejsza, ale nadal będzie to wysokiej jakości gra akcji, dostarczająca masy zabawy.

Szustak, zapytany o to, czy najbliższe produkcje trafią już na konsole nowej generacji, powiedział po prostu, że obecnie nie wolno mu o tym rozmawiać. Jednakże dodał później, iż nie wyklucza przeniesienia starszych gier na Nintendo Switch. Jest to na razie odległa wizja, ponieważ jej realizacja wymaga sporych nakładów pracy.

Dużo o tym myślę. Szczerze mówiąc. Największy problem, jaki mamy, to nasz silnik. Gdyby port był zrobiony przy pomocy Unreal Engine, to natychmiast byśmy go wydali, ale przeniesienie go na konsolę Nintendo Switch jest bardzo trudnym zadaniem. Tak że myślimy o tym, ale nie wiem, co będzie. Byłbym bardzo szczęśliwy mając wszystkie nasze gry na Switchu.

Ostatnią grą stworzoną przez Flying Wild Hog był Shadow Warrior 2, który miał premierę w 2016 roku. Od tamtego czasu deweloperzy nie zwalniali tempa, dzięki czemu kolejne produkcje są już w drodze. Warto przypomnieć, że w marcu zeszłego roku polskie studio zostało wykupione przez firmę Supernova Capital.