Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2020, 21:19

autor: aadamus

THQ Nordic ma w produkcji 96 gier

Embracer Group (wcześniej znane jako THQ Nordic) intensywnie pracuje nad powiększeniem swojego wydawniczego portfolio. Z raportu finansowego za ostatni kwartał ubiegłego roku wynika, że studia należące do szwedzkiego giganta pracują obecnie nad 96 grami, z czego tylko 52 zostały zapowiedziane.

W skrócie

  1. Embracer Group posiada obecnie 26 ekip deweloperskich, pracujących nad 96 projektami, z których niecała połowa nie została zapowiedziana.
  2. Nad nieogłoszonymi projektami pracują m.in. 4A Games oraz Coffee Stain.
  3. Ostatnim zapowiedzianym przez THQ Nordic tytułem jest Gothic Remake.

Embracer Group to holding zrzeszający producentów gier. Szerzej znany jest on pod swoją poprzednią nazwą THQ Nordic (została ona zmieniona, by nie mylić go z wchodzącym skład grupy wydawcą). Przez ostatnie cztery lata intensywnie wykupywała ona studia deweloperskie oraz prawa do najróżniejszych marek. Wśród firm wykupionych przez szwedzkiego giganta znajdziemy między innymi Koch Media, Warhorse Studios oraz Bugbear Entertainment. Ich ostatnim nabytkiem jest natomiast Saber Interactive, znane głównie z World War Z oraz Wiedźmina 3 w wersji na Nintendo Switch. Z opublikowanego przez koncern raportu finansowego wynika, że obecnie posiada on 26 ekip, pracujących nad 96 tytułami, z których tylko 52 zostały ujawnione.

Deep Silver odpowiedzialne za wydanie Metro Exodus jest jedną z firm wykupionych przez Embracer Group. - THQ Nordic ma w produkcji 96 gier - wiadomość - 2020-02-22
Deep Silver odpowiedzialne za wydanie Metro Exodus jest jedną z firm wykupionych przez Embracer Group.

Oprócz raportu udostępniono także prezentację, która zawiera między innymi nadchodzące premiery z podziałem na studia, które za nie odpowiadają. Zdradza ona, że nad niezapowiedzianymi tytułami pracują m.in. 4A Games, Warhorse oraz Coffee Stain.

Warto wspomnieć, że wśród marek, do których Embracer Group posiada prawa, zalicza się między innymi Gothic. Dwa dni temu ogłoszono, że remake pierwszej części cyklu powstaje i trafi na komputery osobiste i konsole nadchodzącej generacji. Za jego produkcję odpowiada THQ Nordic Barcelona Studio.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach