Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2012, 11:10

autor: Sarge

Twórcy serii Tony Hawk pracują nad grą z cyklu Call of Duty?

Wszystko wskazuje na to, że studio Neversoft pracuje nad grą z serii Call of Duty. Tak przynajmniej wynika z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie dewelopera, który zatrudni nowe osoby do współtworzenia pierwszoosobowej strzelaniny.

Dopiero co informowaliśmy o plotkach na temat studia Sledgehammer Games rzekomo pracującego nad kolejną odsłoną serii Call of Duty, a w sieci pojawiły się doniesienia dotyczące kolejnego dewelopera zaangażowanego w rozwój tej marki. Tym razem jest to zespół Neversoft, odpowiedzialny m.in. za kilka odsłon serii Tony Hawk oraz Guitar Hero.

Sprawa wygląda bardzo wiarygodnie. Na oficjalnej stronie internetowej studia Neversoft pojawiła się bowiem informacja, że „twórcy są gotowi popchnąć gatunek pierwszoosobowych strzelanin do przodu, wspierając markę Call of Duty firmy Activision”. Pod wiadomością zamieszczono również oficjalne logo Call of Duty.

Twórcy serii Tony Hawk pracują nad grą z cyklu Call of Duty? - ilustracja #1
Oficjalna strona zdaje się potwierdzać dzisiejsze rewelacje

Deweloper zachęca też specjalistów do dołączenia do zespołu. Poszukiwani są nowi pracownicy na takich stanowiskach jak projektant poziomów do trybów multiplayer i single player, starszy artysta koncepcyjny, czy animator. Wszystkie oferty dotyczą prac nad pierwszoosobową strzelaniną, co pokrywa się z informacją widniejącą na oficjalnej stronie internetowej.

Wobec powyższych doniesień jest całkiem prawdopodobne, że firma Activision zdecydowała się wykorzystać studio Neversoft do stworzenia jakiejś odsłony serii Call of Duty. Pozostaje tylko pytanie, w jakim stopniu zostanie ono zaangażowane w projekt. Być może chodzi jedynie o pomoc udzielaną głównemu deweloperowi. Tak było w przypadku Call of Duty: Modern Warfare 3, kiedy grą zajmował się zespół Infinity Ward, ale współpracowali z nim jeszcze pracownicy Sledgehammer Games oraz Raven Software.