Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 lipca 2017, 18:42

autor: Entelarmer

Twórcy Pokemon GO ujawniają oficjalne informacje o legendarnych rajdach

Studio Niantic opublikowało ogłoszenie dotyczące wprowadzenia legendarnych pokemonów do gry Pokemon GO. Gracze otrzymają zadanie złapania określonej liczby stworków, co pozwoli uczestnikom imprezy Pokemon GO Fest w Chicago na zmierzenie się z jedną z legend, która po pokonaniu zacznie pojawiać się w rajdach na całym świecie.

Od miesiąca gracze Pokemon GO świętują pierwsze urodziny mobilnej odsłony serii Pokemon. Oficjalne obchody rocznicowe rozpoczęły się dopiero 7 lipca, ale już wcześniej studio Niantic dostarczyło garść atrakcji, takich jak wydarzenie Przesilenia, zmiany w mechanice PokeGymów oraz wprowadzenie rajdów. Zwłaszcza te ostatnie wzbudziły sporo emocji, i to nie tylko jako dodatkowa aktywność w grze, pozwalająca na zdobycie rzadkich gatunków stworków oraz cennych przedmiotów. W plikach gry znalazły się bowiem sugestie rychłego wprowadzenia długo oczekiwanych legendarnych pokemonów, takich jak Mewtwo, Zapdos czy Lugia. Dziś doczekaliśmy się potwierdzenia tych spekulacji, jako że Niantic ujawniło oficjalne informacje na temat legendarnych rajdów.

Wprowadzenie legend rozpocznie się od wydarzenia Pokemon GO Fest w Chicago, startującego 22 lipca w Grant Parku. Wtedy trenerzy na całym świecie otrzymają misję złapania określonej liczby pokemonów, co odblokuje „bonusy w grze”. Jednym z nich będą właśnie legendarne stworki – jeśli graczom uda się wypełnić zadanie, w Chicago zostanie ujawniony pierwszy legendarny pokemon, którego będą musieli pokonać obecni tam trenerzy. Gdy im się to uda, zacznie się on normalnie pojawiać w rajdach we wszystkich zakątkach globu. Walkę uczestników Pokemon GO Fest będzie można obejrzeć poprzez stream na Twitchu.

W oficjalnym oświadczeniu brakuje pewnych informacji, przy czym część wątpliwości zdaje się rozwiewać najnowszy zwiastun. Jajka legendarnych bossów rajdowych będą wykluwać się znacznie dłużej od pozostałych (ponad dwa dni?), dzięki czemu będzie więcej czasu na umówienie się w celu pokonania pokemona. Mniej jasna jest procedura dostępu graczy do udziału w tych rajdach. Filmik zdaje się sugerować, że trenerzy otrzymają zaproszenie wraz ze specjalną przepustką, nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób będą one przyznawane. Być może będzie to powiązane z nowo wprowadzonym systemem oznak, ale są to wyłącznie spekulacje. Nie wiadomo też, czy możliwe będzie kilkukrotne złapanie tego samego legendarnego pokemona, ani też czy ukończenie rajdu automatycznie oznacza złapanie danego stworka. Natomiast jasno stwierdzono, że nie będzie możliwości zostawienia go jako obrońcy PokeGymu.

Zapdos i pozostałe legendarne pokemony wkrótce pojawią się Chicago, a później zadebiutują na całym świecie. - Twórcy Pokemon GO ujawniają oficjalne informacje o legendarnych rajdach - wiadomość - 2017-07-20
Zapdos i pozostałe legendarne pokemony wkrótce pojawią się Chicago, a później zadebiutują na całym świecie.

Przypomnijmy, że legendarne rajdy to nie jedyna atrakcja, jaką przygotował zespół Niantic. Równie interesująco zapowiadają się tzw. Safari Zone – specjalne strefy pozwalające na złapanie rzadkich pokemonów, w tym tych dotychczas zarezerwowanych dla konkretnych kontynentów, na przykład australijskiego Kangashkana, południowoamerykańskiego Heracrossa czy azjatyckiego Farfetch’da. Niestety, jak dotąd nie ma żadnych informacji na temat możliwości pojawienia się ich w Polsce.