Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lipca 2017, 11:55

Pokemon GO - ruszył urodzinowy event

Ruszył urodzinowy event Pokemon GO. W jego ramach można zdobyć specjalną wersję Pikachu z czapką Asha. Ponadto w sklepiku przygotowano promocję na wirtualne przedmioty.

Lato zaczęło się dla Pokemon GO bardzo ciekawie. - Pokemon GO - ruszył urodzinowy event - wiadomość - 2017-07-07
Lato zaczęło się dla Pokemon GO bardzo ciekawie.

Pokemon GO obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zorganizowano minievent, w ramach którego do 24 lipca można schwytać wersję Pikachu z czapką Asha. Ponadto w sklepiku udostępniono tzw. Rocznicową Paczkę (ang. Anniversary Box), która zawiera m.in. inkubatory, przepustki na rajdy oraz piłki ultra.  

Jak na wydarzenie tej rangi, event jest mocno rozczarowujący. Nie jest to jednak specjalnym zaskoczeniem, gdyż studio Niantic jest obecnie zajęte rozwijaniem gry na innych polach. Testowane są rajdy, a niedawno wprowadzono także spore zmiany w sposobie funkcjonowania gymów. Ponadto wkrótce w grze mają pojawić się legendarne pokemony.

POKEMON GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Niantic
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Platformy: iOS, Android
  4. Data premiery: lipiec 2016 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

Mimo wszystko mamy nadzieję. że to dopiero początek obchodów urodzin gry i autorzy mają w planach coś więcej. Przypomnijmy, że 22 lipca w Chicago odbędzie się oficjalna impreza nazwana Pokemon GO Fest. Możemy się spodziewać, że podczas niej zostaną wprowadzone duże nowości lub przynajmniej poznamy terminy planowanych zmian.

Warto dodać, że przy okazji ogłoszenia urodzinowego eventu studio Niantic pochwaliło się, że gracze złapali już 126 miliardów wirtualnych pokemonów. Natomiast kilka dni temu poinformowano, że Pokemon GO wygenerowało ponad 1,2 mld dolarów przychodu, a liczba pobrań przekroczyła 752 mln. Obecnie społeczność produkcji szacuje się na ok. 60 milionów osób, z czego 12 mln loguje się codziennie.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Pokemon GO – kompendium wiedzy