Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2017, 11:36

autor: Entelarmer

World of Warcraft - wyciekły informacje o kolejnym dodatku?

W sieci pojawiły się informacje o plikach aktualizacji 7.3 do gry World of Warcraft. Wśród nich znalazła się nowa zbroja, która zdaje się zdradzać informacje na temat kolejnego rozszerzenia do popularnego MMORPG.

Mija już prawie rok od premiery dodatku World of Warcraft: Legion. Walka z Płonącym Legionem powoli dobiega końca, a w nadchodzącej aktualizacji 7.3 gracze trafią na Argus – rodzinną planetę rasy Draenei i de facto bazę demonicznych wojsk tytana Sargerasa. Na razie patch trafił tylko na Publiczny Serwer Testowy, ale społeczność zdążyła już przeczesać nowe pliki. Te okazały się nad wyraz interesujące, jako że mogą zdradzać informacje na temat kolejnego rozszerzenia World of Warcraft. Jak podaje strona Wowhead, w kodzie uaktualnienia znalazły się dane o nowym zestawie zbroi, zebrane pod hasłem „Kul Tiras Quest Armor”. Kul Tiras to wyspa niegdyś ulokowana na południowy zachód od kontynentu Lordaeron, jednak podczas wydarzeń przedstawionych w Cataclysm wyspa została przeniesiona w nieznane miejsce przez ruchy tektoniczne.

Źródło: Wowhead. - World of Warcraft - wyciekły informacje o kolejnym dodatku? - wiadomość - 2017-07-10
Źródło: Wowhead.

Na tym jednak nie koniec. Sama zbroja okazała się nie mniej interesująca. Znalazła się na niej także mapa potencjalnej nowej lokacji. Jeszcze ciekawszy jest wzór na szacie, uwzględniający macki oraz pąkle. Dla wielu jest to oczywiste nawiązanie do Przedwiecznych Bogów (Old Gods) – potężnych, siejących zepsucie bytów, które władały Azeroth w pradawnych czasach. Wielu wskazuje tu głównie N’Zotha, który miał zostać uwięziony na dnie oceanu, co pozwala snuć spekulacje na temat rzekomego zepsucia mieszkańców Kul Tiras, kiedy wyspa znalazła się w pobliżu miejsca pobytu Przedwiecznego Boga. N’Zoth pojawiał się też w licznych i dość subtelnych wzmiankach we wcześniejszych dodatkach – na przykład o nim najpewniej słychać w szeptach broni Xal’atath, Blade of the Black Empire. Warto przypomnieć, że z Kul Tiras pochodzi Jaina Proudmoore, jedna z ważniejszych postaci w uniwersum Warcrafta, praktycznie nieobecna w Legionie po tym, jak poróżniła się z dawnymi sojusznikami. Być może jej nienawiść do Hordy ostatecznie zwycięży i czarodziejka znajdzie się pod wpływem N’Zotha.

Źródło: Wowhead. - World of Warcraft - wyciekły informacje o kolejnym dodatku? - wiadomość - 2017-07-10
Źródło: Wowhead.

Oczywiście są to wyłącznie spekulacje, niemniej nie byłby to pierwszy raz, kiedy w ten sposób dowiedzielibyśmy się o planach Blizzarda. Dość wspomnieć, że jeszcze przed premierą Cataclysm wyciekły halloweenowe maski przedstawiające gobliny oraz worgenów, które to rasy zadebiutowały w tym rozszerzeniu. Dodajmy, że dotychczasowe dodatki ukazywały się mniej więcej co dwa lata i były ujawniane ze sporym wyprzedzeniem, co w kontekście najwyraźniej kończącej się sagi Płonącego Legionu może sugerować rychłe ujawnienie następnego rozszerzenia. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.