Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 czerwca 2017, 09:27

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - raidy i zmiany w PokeGymach

Nowa aktualizacja do Pokemon GO wprowadziła sporo istotnych zmian. Mocno przerobiono sposób funkcjonowania PokeGymów oraz zaczęto powolne wprowadzanie raidów, czyli kooperacyjnych bitew, w których do dwudziestu graczy może połączyć siły przeciwko potężnemu bossowi.

Lato zaczęło się dla Pokemon GO bardzo ciekawie. - Pokemon GO - raidy i zmiany w PokeGymach - wiadomość - 2017-06-26
Lato zaczęło się dla Pokemon GO bardzo ciekawie.

Doczekaliśmy się wreszcie zapowiadanych dużych zmian w Pokemon GO. Studio Niantic wypuściło aktualizację, która włączyła nowy system gymów. Teraz nie musimy zbierać własnoręcznie monet, gdyż robią to za nas stworki. Każdy z nich może zgromadzić jedną monetę na dziesięć minut, a limit dzienny wynosi pięćdziesiąt monet.

Wprowadzono także limit posiadanych gymów, który ustalono na dwadzieścia. Ponadto w nagrodę za interakcje z danym gymem otrzymujemy specjalną odznakę, zapewniającą nam dostęp do przedmiotów. Ten gadżet można ulepszać, co skutkuje jeszcze większymi prezentami.

POKEMON GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Niantic
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Platformy: iOS, Android
  4. Data premiery: lipiec 2016 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

Inną ciekawą nowością są malinki. Możemy nimi karmić pokemony broniące gymów, co zwiększa ich motywację, ułatwiając im odpieranie ataków. Na razie wydaje się, że jedno stworzenie może maksymalnie przyjąć dziesięć takich owoców.

Poza tymi zmianami, Niantic powoli rozpoczęło wprowadzanie raidów, czyli starć z bossami. Co pewien czas w gymie pojawia się jajko, z którego wykluwa się potężny stwór. Jego pokonanie wymaga połączenia sił wielu graczy (maksymalnie dwudziestu), a zwycięstwo zapewnia dostęp do cennych przedmiotów oraz okazję do złapania tego stworzenia, choć oczywiście jest ono odpowiednio osłabione.

Raidy obecnie są w fazie testów i na razie dostępne są tylko w sponsorowanych lokacjach oraz dla trenerów z poziomem minimum 28. Reszta graczy dołączy do zabawy prawdopodobnie na początku lipca.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Pokemon GO – kompendium wiedzy