Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lipca 2017, 13:00

autor: AlexB

Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone

Świętowania pierwszych urodzin Pokemon GO ciąg dalszy. Studio Niantic podało szczegóły na temat tak zwanych Safari Zones, które powstaną w sierpniu i wrześniu na terenie wybranych europejskich miast. Będzie można w nich złapać pokemony ekskluzywne dla danego regionu świata, nigdy jeszcze niewidziane na Starym Kontynencie.

Popularna darmowa aplikacja mobilna Pokemon GO zadebiutowała 6 lipca ubiegłego roku. W zeszły piątek rozpoczęła się seria specjalnych eventów mających uczcić pierwsze urodziny gry. Do sklepiku wprowadzono specjalną paczkę (Anniversary Box), w której możemy znaleźć między innymi inkubatory, przepustki na rajdy oraz Ultraballe. Natomiast do 24 lipca gracze mogą złapać specjalną wersję Pikachu z czapką Asha. Ponadto 22 lipca w Chicago odbędzie się Pokemon GO Fest, podczas którego trenerzy, zarówno znajdujący się na miejscu, jak i w innych zakątkach świata, będą mogli wziąć udział w specjalnych wyzwaniach i wygrać ekskluzywne nagrody (dokładny plan imprezy i towarzyszących jej eventów jest dostępny tutaj). Na tym nie koniec.

Obchody pierwszych urodzin Pokemon GO rozpoczęły się na dobre. - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Obchody pierwszych urodzin Pokemon GO rozpoczęły się na dobre.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Niantic ogłosiło, że w sierpniu i wrześniu w wybranych miastach siedmiu europejskich krajów – Danii, Czech, Holandii, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii oraz Francji - powstaną tak zwane Safari Zones. Będzie można złapać specjalne pokemony, charakterystyczne dla danego regionu świata i niespotykane dotąd na Starym Kontynencie, przynajmniej na wolności. Chodzi tu między innymi (via GameRant) o Farfetch’da (ekskluzywnego dla Azji), Kangaskhana (spotykanego wyłącznie w Australii) oraz Taurosa (widywanego tylko w Ameryce Północnej). Ponadto w Safari Zones pojawią się specjalne raidy z unikalnymi, trudniejszymi bossami, których można pokonać tylko z pomocą innych trenerów.

Mapa eventu Safari Zone - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Mapa eventu Safari Zone

Strefy Safari powstaną w wybranych centrach handlowych, które są zarządzane przez francusko-holenderskie przedsiębiorstwo Unibail-Rodamco. Oto ich lista oraz daty, kiedy omawiane wydarzenie w nich wystartuje:

5 sierpnia

  • Galeria Fisketorvet - Kopenhaga, Dania
  • Galeria Centrum Cerny Most - Praga, Czechy

12 sierpnia

  • Mall of Scandinavia - Sztokholm, Szwecja
  • Galeria Stadshart Amstelveen - Amstelveen, Holandia

16 września

  • Galeria CentrO - Oberhausen, Niemcy
  • Galeria Les Quatre Temps - Paryż, Francja
  • Galeria La Maquinista - Barcelona, Hiszpania

Niestety, jak widać na tej liście zabrakło polskich miast, choć Unibail-Rodamco posiada w naszym kraju kilka obiektów, na przykład Galerię Mokotów czy Złote Tarasy w Warszawie.

Jeszcze do 24 lipca można złapać Pikachu w czapce Asha. - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Jeszcze do 24 lipca można złapać Pikachu w czapce Asha.

Wydarzenie Safari Zone nie jest ostatnią niespodzianką przygotowaną przez studio Niantic z okazji pierwszych urodzin Pokemon GO. Czego jeszcze fani kieszonkowych stworków mogą się spodziewać? Wszystko okaże się już wkrótce.

Pokemon GO zaraz po premierze zyskało ogromną popularność, lecz z czasem liczba użytkowników aplikacji zaczęła spadać. Mimo to jednak gra wciąż posiada ogromną rzeszę fanów. Z okazji pierwszej rocznicy studio Niantic pochwaliło się, że ich najnowsza produkcja wygenerowała ponad 1,2 miliarda przychodu, a liczba pobrań przekroczyła 752 miliony. Twórcy obiecują, że stale będą rozwijali Pokemon GO. Efektem ich prac jest chociażby duża łatka, która zadebiutowała pod koniec czerwca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO