Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 lipca 2017, 13:00

autor: AlexB

Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone

Świętowania pierwszych urodzin Pokemon GO ciąg dalszy. Studio Niantic podało szczegóły na temat tak zwanych Safari Zones, które powstaną w sierpniu i wrześniu na terenie wybranych europejskich miast. Będzie można w nich złapać pokemony ekskluzywne dla danego regionu świata, nigdy jeszcze niewidziane na Starym Kontynencie.

Popularna darmowa aplikacja mobilna Pokemon GO zadebiutowała 6 lipca ubiegłego roku. W zeszły piątek rozpoczęła się seria specjalnych eventów mających uczcić pierwsze urodziny gry. Do sklepiku wprowadzono specjalną paczkę (Anniversary Box), w której możemy znaleźć między innymi inkubatory, przepustki na rajdy oraz Ultraballe. Natomiast do 24 lipca gracze mogą złapać specjalną wersję Pikachu z czapką Asha. Ponadto 22 lipca w Chicago odbędzie się Pokemon GO Fest, podczas którego trenerzy, zarówno znajdujący się na miejscu, jak i w innych zakątkach świata, będą mogli wziąć udział w specjalnych wyzwaniach i wygrać ekskluzywne nagrody (dokładny plan imprezy i towarzyszących jej eventów jest dostępny tutaj). Na tym nie koniec.

Obchody pierwszych urodzin Pokemon GO rozpoczęły się na dobre. - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Obchody pierwszych urodzin Pokemon GO rozpoczęły się na dobre.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Niantic ogłosiło, że w sierpniu i wrześniu w wybranych miastach siedmiu europejskich krajów – Danii, Czech, Holandii, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii oraz Francji - powstaną tak zwane Safari Zones. Będzie można złapać specjalne pokemony, charakterystyczne dla danego regionu świata i niespotykane dotąd na Starym Kontynencie, przynajmniej na wolności. Chodzi tu między innymi (via GameRant) o Farfetch’da (ekskluzywnego dla Azji), Kangaskhana (spotykanego wyłącznie w Australii) oraz Taurosa (widywanego tylko w Ameryce Północnej). Ponadto w Safari Zones pojawią się specjalne raidy z unikalnymi, trudniejszymi bossami, których można pokonać tylko z pomocą innych trenerów.

Mapa eventu Safari Zone - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Mapa eventu Safari Zone

Strefy Safari powstaną w wybranych centrach handlowych, które są zarządzane przez francusko-holenderskie przedsiębiorstwo Unibail-Rodamco. Oto ich lista oraz daty, kiedy omawiane wydarzenie w nich wystartuje:

5 sierpnia

  • Galeria Fisketorvet - Kopenhaga, Dania
  • Galeria Centrum Cerny Most - Praga, Czechy

12 sierpnia

  • Mall of Scandinavia - Sztokholm, Szwecja
  • Galeria Stadshart Amstelveen - Amstelveen, Holandia

16 września

  • Galeria CentrO - Oberhausen, Niemcy
  • Galeria Les Quatre Temps - Paryż, Francja
  • Galeria La Maquinista - Barcelona, Hiszpania

Niestety, jak widać na tej liście zabrakło polskich miast, choć Unibail-Rodamco posiada w naszym kraju kilka obiektów, na przykład Galerię Mokotów czy Złote Tarasy w Warszawie.

Jeszcze do 24 lipca można złapać Pikachu w czapce Asha. - Pokemon GO - szczegóły na temat eventu Safari Zone - wiadomość - 2017-07-14
Jeszcze do 24 lipca można złapać Pikachu w czapce Asha.

Wydarzenie Safari Zone nie jest ostatnią niespodzianką przygotowaną przez studio Niantic z okazji pierwszych urodzin Pokemon GO. Czego jeszcze fani kieszonkowych stworków mogą się spodziewać? Wszystko okaże się już wkrótce.

Pokemon GO zaraz po premierze zyskało ogromną popularność, lecz z czasem liczba użytkowników aplikacji zaczęła spadać. Mimo to jednak gra wciąż posiada ogromną rzeszę fanów. Z okazji pierwszej rocznicy studio Niantic pochwaliło się, że ich najnowsza produkcja wygenerowała ponad 1,2 miliarda przychodu, a liczba pobrań przekroczyła 752 miliony. Twórcy obiecują, że stale będą rozwijali Pokemon GO. Efektem ich prac jest chociażby duża łatka, która zadebiutowała pod koniec czerwca.