Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 12:46

autor: Adrian Werner

Twórcy Jack Keane zapowiedzieli RPG akcji Blood Knights

Znane z takich tytułów jak Venetica i Jack Keane studio Deck 13 zapowiedziało grę Blood Knights. Będzie to RPG akcji utrzymane w konwencji hack-n-slash. Projekt zmierza zarówno na pecety, jak i konsole.

Twórcy Jack Keane zapowiedzieli action-RPG Blood Knights - ilustracja #1

Znane z takich tytułów jak Venetica, Jack Keane czy seria Ankh studio Deck13 zapowiedziało swój najnowszy projekt. Okazało się nim action-RPG zatytułowane Blood Knights. Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach i trafi do sprzedaży w dystrybucji elektronicznej. Premiera nastąpić ma jeszcze w tym roku.

Ruszyła już oficjalna strona projektu, ale na razie dostępna jest ona jedynie w języku niemieckim:

Fabuła gry obraca się wokół obdarzonej wielką mocą prastarej pieczęci, zawierającej zamrożoną krew wampira Kaina. Przez tysiące lat artefaktu strzegł zakon ludzkich wojowników. Niestety, w końcu krwiopijcy odkryli miejsce ukrycia pieczęci. Z zadaniem pokrzyżowania planów potworów zostaje wysłany łowca imieniem Jeremy. Niestety, jego misja kończy się niepowodzeniem. W desperackiej próbie ocalenia sytuacji dusza Jeremy’ego zostaje połączona z wampirzycą imieniem Alysa. Teraz duet ten będzie musiał powstrzymać pozostałe wampiry. W trakcie przygód bohaterowie zmierzą się nie tylko z potworami, ale również z ludzkimi wojownikami, którzy uznają nową formę Jeremy’ego za plugastwo zasługujące na śmierć.

Blood Knights będzie klasycznym zręcznościowym RPG utrzymanym w konwencji hack-n-slash. Zabawa polegać więc ma głównie na walce z hordami przeciwników. Gra zaoferuje obszerną kampanię, którą będziemy mogli przejść samotnie lub w kooperacji z kolegą. Gdy jeden z graczy opuści rozgrywkę, kontrolę nad jego postacią przejmie sztuczna inteligencja. Autorzy obiecują bogaty wybór ekwipunku i rozbudowany system rozwoju bohaterów.

Deck13 to studio znane głównie z przygodówek, więc nie dziwi zapowiedź bogatego wątku fabularnego. Podczas przygód napotkamy szereg ciekawych postaci niezależnych, a rozgrywkę ma napędzać nie tylko pragnienie zdobycia lepszych łupów, ale również chęć poznania dalszych wydarzeń.

Twórcy Jack Keane zapowiedzieli action-RPG Blood Knights - ilustracja #2 Deck13 to specjaliści od gier przygodowych, ale od kilku lat zespół coraz częściej próbuje też sił w grach roleplaying. Jego pierwszą produkcją tego typu była wydana w 2009 roku Venetica. Ponadto studio pomaga teraz polskiemu City Interactive przy produkcji nowego RPG akcji, nad którym pieczę sprawuje Tomasz Gop.