Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 12:26

autor: sathorn

Finały wielkiego turnieju League of Legends już jutro w Warszawie

Finały European Challenger Circuit Polska rozpoczną się jutro, 28 lipca. Na dwudniowe zawody League of Legends zjedzie do Warszawy osiem drużyn, w tym trzy polskie. Pomiędzy które ekipy podzielone zostanie 40 000 dolarów, znajdujące się w puli nagród?

Już jutro w Warszawie rozpoczną się finały European Challenger Circuit Polska. 28 i 29 lipca stolica naszego kraju ugości osiem czołowych europejskich drużyn najpopularniejszej obecnie gry z gatunku MOBA, League of Legends, które powalczą o 40 000 dolarów.

Finały European Challenger Circuit Polska już jutro w Warszawie - ilustracja #1

Ekipy, które pojawią się w Polsce to:

  • Curse.eu (Europa)
  • MeetYourMakers.LoL (Polska)
  • SK Gaming (Europa)
  • Team Acer Poland (Polska)
  • Clggaming.eu (Europa)
  • EloHell.net (Polska)
  • MoscowFive.BenQ (Rosja)
  • X6tence (Hiszpania)

Drużyny, które zostały zakwalifikowane do wielkiego finału, wystartują w sobotę o godzinie 11:00. Pierwszy dzień rozgrywek odbędzie się pod znakiem walk grupowych. Tylko dwie ekipy z każdej czwórki przejdą do kolejnej fazy turnieju – play-offów, które rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10:00. Wydarzenie będzie można śledzić także za pośrednictwem specjalnie przygotowanej witryny internetowej (znajdziecie tam wyniki oraz relację na żywo).

Poza e-sportowymi emocjami, odwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Największą z nich będzie Free Gaming Area, gdzie udostępniony zostanie sprzęt do gry w League of Legends. Pograć będzie można przeciwko pracownikom studia Riot Games czy profesjonalnym graczom – organizatorzy wymieniają jednego, Macieja „Shushei” Ratuszniaka. Pojawi się także szansa na złapanie kilku gadżetów od twórców gry. Odwiedzający dostaną też specjalną wirtualną odznakę, którą będą mogli się pochwalić na swoim profilu ESL.

Impreza odbędzie się w miejscu znanym warszawskim fanom e-sportu – w Multikinie, zlokalizowanym w Złotych Tarasach, przy ulicy Złotej 59. Jeżeli planujecie się pojawić, to możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku. W tej chwili zapisało się już niemal 550 osób.