Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 12:48

autor: Rysław

Ty The Tasmanian Tiger powróci w nowej grze od Krome Studios

Australijskie studio deweloperskie Krome zapowiedziało powstanie nowej gry o sympatycznym zwierzątku, które swego czasu królowało na PlayStation 2. Jak na razie nie są znane szczegóły projektu.

Na oficjalnej stronie Krome Studios pojawiła się wzmianka sugerująca, że już niebawem zostanie zapowiedziana nowa gra z sympatycznym, animowanym wcieleniem wilka workowatego Ty w roli głównej. Szczegóły nowego tytułu z cyklu Ty the Tasmanian Tiger poznamy w przyszłym tygodniu.

Bumerangi znów pójdą w ruch! - Ty The Tasmanian Tiger powróci w nowej grze od Krome Studios - wiadomość - 2015-08-14
Bumerangi znów pójdą w ruch!

Tym samym producent, który w 2010 roku stanął na skraju bankructwa, powróci do marki, która wypromowała go dziesięć lat temu. W latach 2008-2010 Krome stworzyło takie tytuły jak Hellboy: The Science of Evil, Star Wars: The Force Unleashed czy Star Wars: The Clone Wars – Republic Heroes.

Seria gier zręcznościowych Ty The Tasmanian Tiger doczekała się trzech bestsellerowych odsłon na PlayStation 2. Wcielaliśmy się w niej w sympatycznego bohatera wzorowanego na australiskich wilkach workowatych (lub potocznie tygrysów tasmańskich), które swego czasu zamieszkiwały Australię i Nową Zelandię, a w 1986 uznano je za gatunek wymarły. Ty przemierzał rubieże odległego kontynentu, posługując się wieloma rodzajami zabójczych bumerangów, zbierając przedmioty, wypełniając misje i poznając dziesiątki postaci niezależnych. Jego głównym celem było powstrzymanie złowrogiego Cassa (Ty The Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue) i walka z pochodzącymi z krainy snów Quinkanami (Ty The Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan). Tytuły obfitowały w nawiązania do australijskiej kultury i jako jedne z pierwszych umożliwiały przemieszczanie się po żyjącym własnym życiem świecie bez konieczności ładowania poszczególnych poziomów.