Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2019, 11:32

autor: Froozyy

Twórcy gier Assassin's Creed będą produkować tytuły na Google Stadia

Do nowo powstałego studia gier komputerowych Google'a zostały zatrudnione osoby, które w swojej karierze pracowały przy produkcjach z serii Assassin's Creed. Będą one odpowiedzialne za tworzenie ekskluzywnych i oryginalnych tytułów na platformę streamingową Google Stadia.

Twórcy Assassin’s Creed będą pracować dla studia gier komputerowych Google’a. - Twórcy gier Assassin's Creed będą produkować tytuły na Google Stadia - wiadomość - 2019-11-30
Twórcy Assassin’s Creed będą pracować dla studia gier komputerowych Google’a.

Ponad miesiąc temu Google ogłosiło, że otwiera nowe studio gier komputerowych w Montrealu. Deweloperzy ze Stadia Games and Entertainment będą mieli za zadanie tworzyć ekskluzywne i oryginalne gry z wielu różnych gatunków po to, aby Stadia nie musiała polegać wyłącznie na produkcjach innych wydawców.

Studio Stadia Games and Entertainment wyprodukuje ekskluzywną, oryginalną zawartość w całej gamie gier we wszystkich Twoich ulubionych gatunkach. Stadia została zaprojektowana jako jedno miejsce docelowe dla wszystkich sposobów, w jakie ludzie grają w gry – a Montreal jest miejscem, w którym zamierzamy zacząć je budować.

Właśnie w taki sposób opisuje planowane działania studia - Jade Raymond – która stanie na czele ekipy Stadia Games and Entertainment. Jest to producentka (która pracowała m.in. w Electronic Arts oraz Ubisofcie) współodpowiedzialna za stworzenie pierwszych gier z serii Assassin’s Creed. Co ciekawe, jak podaje serwis VGC, pozostali członkowie jej zespołu również mają sporo wspólnego z tą marką. Dyrektor generalny studia, Sébastien Puel, pracował przy grach AC przez kilka lat (od Assassin’s Creed II do Assassin’s Creed: Unity). Kierownik produkcji, Francois Pelland, tworzył Assassin’s Creed: Syndicate, a dyrektorem artystycznym został Mathieu Leduc, który taką samą funkcję pełnił przy dwóch pierwszych częściach AC.

Jest to niewątpliwie doświadczony zespół, który być może za kilka lat wyda tak dobre ekskluzywne tytuły, że przekonają one graczy do korzystania ze Stadii. Na to potrzeba jednak jeszcze sporo czasu, a póki co usługa streamingowa Google’a nie mogła pochwalić się zbyt pozytywnymi opiniami. Część problemów została szybko naprawiona, jednak przed deweloperami jeszcze dużo pracy.