Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2010, 13:56

autor: Olek

Twórcy Crusader Kings 2 czekają na fanów

Miłośnicy serii Europa Universalis, a zwłaszcza gry Europa Universalis: Mroczne Wieki (znanej także pod tytułem Crusader Kings), powinni czym prędzej odwiedzić serwis Facebook. Twórcy drugiej części strategii osadzonej w epoce Średniowiecza poinformowali, że zostanie ona oficjalnie zapowiedziana, kiedy liczba fanów ich strony w popularnym portalu społecznościowym przekroczy 25 tysięcy osób.

Miłośnicy serii Europa Universalis , a zwłaszcza gry Europa Universalis: Mroczne Wieki (znanej także pod tytułem Crusader Kings), powinni czym prędzej odwiedzić serwis Facebook. Twórcy drugiej części strategii osadzonej w epoce Średniowiecza poinformowali, że zostanie ona oficjalnie zapowiedziana, kiedy liczba fanów ich strony w popularnym portalu społecznościowym przekroczy 25 tysięcy osób.

Twórcy Crusader Kings 2 czekają na fanów - ilustracja #1

Wydana w 2004 roku pierwsza część gry Crusader Kings (Europa Universalis: Mroczne Wieki) zebrała znakomite recenzje.

Ostatnie doniesienia związane z grą Europa Universalis: Mroczne Wieki pojawiły się w 2005 roku. Co prawda dwa lata później jej twórcy zdecydowali się wydać dodatek – Crusader Kings: Deus Vult, jednak nie ukazał się on w naszym kraju. Przez ten czas firma Paradox Interactive skupiła się na rozwijaniu innych strategii jak Europa Universalis III czy Hearts of Iron III, pozostawiając plany związane z Crusader Kings w ich cieniu.

Okazuje się jednak, że prace nad kontynuacją znakomitej gry, której recenzent gry-online.pl wystawił notę 89%, trwają i już niebawem możemy spodziewać się pierwszych szczegółów na jej temat. Niestety, póki co o Crusader Kings II wiadomo bardzo niewiele. Tytuł znalazł się na liście życzeń użytkowników oficjalnego forum szwedzkiego producenta i wydawcy gier. Wiele osób było przekonanych, że kontynuacja zapowiedziana zostanie podczas tegorocznej edycji Paradox Interactive Convention. Tak się jednak nie stało i fani Mrocznych Wieków wyjeżdżali z odbywającej się na początku roku w Sztokholmie imprezy z poczuciem niedosytu.

Niestety, wydaje się, że na zapowiedź kontynuacji Crusader Kings przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka lub kilkanaście dni. Jak na razie liczba fanów strony utworzonej przez twórców gry na Facebooku nie przekracza tysiąca osób i choć z każdą godziną rośnie, to do 25 tys. wciąż sporo brakuje. Czego jednak możemy się spodziewać w drugiej części? Przede wszystkim nowego silnika graficznego, który wzorem np. Hearts of Iron III przeniesie mapę Crusader Kings 2 w trójwymiar. Niewykluczone też, że wzorem pierwszej części, twórcy gry zdecydują się umożliwić eksportowanie zapisanych stanów rozgrywki do Europa Universalis III, a tym samym kontynuować podbój świata także w późniejszych epokach.