Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 14:00

autor: Len

Twórcy Bulletstorma poszukują ludzi do pracy nad nowym projektem

Na stronie People Can Fly pojawiły się obszerne oferty zatrudnienia w warszawskim studiu, z których wynika, że twórcy Bulletstorma rozpoczęli prace nad nowym projektem. Najprawdopodobniej będzie to wysokobudżetowa gra akcji z pojazdami jako interaktywny element rozgrywki.

Pod koniec listopada pojawiły się pogłoski mówiące, że polskie studio People Can Fly może stworzyć kolejną odsłonę trylogii Gears of War. Te informacje wciąż nie znalazły potwierdzenia, jednak wiemy już na pewno, że twórcy Bulletstorma nie poszli w odstawkę. Istnieje prawdopodobieństwo, że zajmą się zupełnie nowym tytułem. Być może tym, o którym wczoraj mówił Cliff Bleszinski w kontekście zbliżającej się imprezy Video Game Awards 2011.

Twórcy Bulletstorma poszukują ludzi do pracy nad nowym projektem - ilustracja #1

People Can Fly zaczęło zatrudniać ludzi do pracy, co już samo w sobie jest dość wymowne. Ważniejsze jest jednak to, czego wymaga się od kandydatów, a lista zadań jest wyjątkowo długa i wszechstronna. Przykładowo, od artysty oczekuje się umiejętności projektowania środowiska gry (czyli wszystko to, co sprawia że świat wygląda na prawdziwy), ale powinien być przy tym zdolny do tworzenia projektów postaci, broni czy pojazdów. Wszystko to powinno być realizowane w sposób „oszałamiający, ale wiarygodny” przy jednoczesnym zachowaniu realizmu i funkcjonalności. Z kolei od kandydatów na stanowisko starszego projektanta oczekuje się wszechstronności i czerpania inspiracji z wielu gatunków gier na różne platformy, co wskazuje, że nowy projekt może być połączeniem wielu rozwiązań stosowanych w różnych produkcjach. Gdzie indziej w opisie wspomina się zresztą o „zagadkach z ruchomymi elementami”.

Twórcy Bulletstorma poszukują ludzi do pracy nad nowym projektem - ilustracja #2

Generalnie często padają tam słowa „niepowtarzalne”, „niezapomniane”, czy „zapadające w pamięć”. Listy oczekiwań są bardzo długie i można z nich wstępnie wywnioskować, że People Can Fly rozpoczęło prace nad wysokobudżetową multiplatformową grą akcji, czerpiącą rozwiązania z różnych gatunków i pojazdami jako interaktywny element rozgrywki. Czy to jest nowy Gears of War, czy może coś zupełnie nowego? Być może więcej dowiemy się na gali rozdania nagród Spike TV Video Game Awards, która odbędzie się 10 grudnia w Los Angeles.