Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2024, 20:00

Larian Studios ze studiem w Polsce? Mamy pierwsze informacje o planach twórców Baldur's Gate 3

Larian Studio podobno chce otworzyć kolejny oddział. Nowe studio twórców Baldur's Gate 3 miałoby powstać w Polsce.

Źródło fot. Larian Studios.
i

Według informacji, które otrzymał nasz serwis od sprawdzonego źródła, twórcy Baldur’s Gate 3 mają w planach powołanie polskiego oddziału. Nie jesteśmy pewni co do dokładnej lokalizacji, ale oczywistym kandydatem jest Warszawa. Doniesienia potwierdził też drugi, niezależny informator.

Miejcie na uwadze, że mimo iż nasi informatorzy są pewni swego, nie są to oficjalne informacje i plany mogą się zmienić. Studio Larian na razie nie odpowiedziało na naszą prośbę o skomentowanie tych doniesień, a oferty pracy na oficjalnej stronie dewelopera nie wspominają nic o nowym studiu.

Wypada jedynie zauważyć, że bynajmniej nie byłby to drugi czy nawet trzeci oddział Larian Studios. Choć dla części osób to wciąż niezależny zespół, deweloper ma już 6 studiów, w tym cztery w Europie: w Barcelonie, Dublinie, Gandawie oraz Guildfordzie.

Trzeba również przypomnieć o polskim wkładzie w produkcję najnowszego hitu firmy. Otóż przy trzecim Baldur’s Gate pomagali Polacy z katowickiego zespołu Anshar Studios (Gamedec, Zoria: Age of Shattering). Wcześniej razem z zespołem Fool’s Theory (The Thaumaturge) opracowali garść darmowych dodatków do Divinity: Original Sin 2, które ukazały się w formie tzw. Gift Bagów.

Tak więc polscy deweloperzy nie są obcy Larianowi. O ile jesteśmy przekonani co do prawdomówności naszych dwóch niezależnych źródeł, o potwierdzeniu tych planów będzie można mówić dopiero po oficjalnym komunikacie ze strony studia.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej