Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 16:25

Przy produkcji Baldur’s Gate 3 pomaga polskie Anshar Studios

Dowiedzieliśmy się, że polskie studio Anshar, które obecnie przygotowuje grę Gamedec, współpracuje z firmą Larian Studios. Pomaga przy produkcji Baldur’s Gate 3, oczekiwanej kontynuacji popularnej serii RPG.

Polskie Anshar Studios kontynuuje współpracę z Larian Studios. Pomaga przy Baldur’s Gate 3. - Przy produkcji Baldur’s Gate 3 pomaga polskie Anshar Studios - wiadomość - 2020-03-05
Polskie Anshar Studios kontynuuje współpracę z Larian Studios. Pomaga przy Baldur’s Gate 3.

Katowickie studio Anshar poinformowało w najnowszym wpisie na Facebooku, że rozpoczęło współpracę z belgijskim Larian Studios przy produkcji Baldur’s Gate III. Polacy pomagają przy projektowaniu interfejsu oraz opracowywaniu bliżej nieokreślonych elementów składowych rozgrywki i narzędzi. Warto nadmienić, że nie jest to pierwsza kooperacja pomiędzy Anshar i Larian Studios, ponieważ polski deweloper współtworzył wcześniej darmową zawartość do Divinity: Original Sin II.

Wygląda na to, że Belgowie byli zadowoleni ze współpracy z rodakami, więc tym razem postanowili nie tylko ją kontynuować, ale również poszerzyć obowiązki katowickiego studia. A nie da się ukryć, że Baldur’s Gate III to niezwykle ambitny projekt, który na minionej imprezie PAX East 2020 w Bostonie został po raz pierwszy zaprezentowany światu, i przy jego tworzeniu przyda się każda para doświadczonych rąk.

Anshar Studios, oprócz wspomagania zespołu Larian przy trzeciej części kultowej sagi zapoczątkowanej przez firmę BioWare, pracuje w pocie czoła nad własnym projektem – Gamedec, cyberpunkową grą RPG w rzucie izometrycznym opartą na książkowej serii Marcina Przybyłka.

Baldur’s Gate 3 powstaje na razie wyłącznie z myślą o komputerach osobistych oraz usłudze streamingowej Google Stadia. Gra ukaże się przed końcem 2020 roku w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam. W planach jest przygotowanie polskiej wersji językowej, ale ma być ona ograniczona do napisów.