Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2024, 18:19

autor: Maciej Gaffke

Twórca Diablo 4 był podenerwowany prezentacją nowej klasy postaci. Dzięki Diablo Immortal wiedział jednak, że gracze są otwarci na nowe pomysły

W Diablo 4: Vessel of Hatred Blizzard postanowił na nową dla serii klasę postaci, ponieważ zachęciły go do tego pozytywne reakcje fanów na dwie świeże profesje wprowadzone do Diablo Immortal. Jednocześnie twórcy zapewniają, że słyszą fanów domagających się wprowadzenia paladyna.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Niedawny Xbox Games Showcase 2024 dostarczył nam wypełniony napięciem trailer dodatku Vessel of Hatred do Diablo IV. Można powiedzieć, że owa produkcja Blizzarda odżyła po wprowadzeniu 4. sezonu, a oczekiwane rozszerzenie prawdopodobnie przyciągnie do niej kolejnych fanów, złaknionych sprawdzenia nowej klasy – spirytysty.

Twórcy kultowej serii zdecydowali się na wprowadzenie wspomnianej klasy w Vessel of Hatred, ponieważ zachęciła ich do tego pozytywna reakcja społeczności na dwie ostatnie profesje. Przypomnijmy, że od 2014 r. Sanktuarium nie dostało żadnej świeżej klasy postaci. Zmieniło się to dopiero w 2023 r., kiedy w Diablo Immortal zadebiutował rycerz krwi. W maju 2024 r. ta odsłona cyklu otrzymała również sztormiciela.

Rod Fergusson, szef marki Diablo, podczas rozmowy z serwisem GamesRadar+ ujawnił, że przy wprowadzaniu owych dwóch klas do mobilnej wersji serii nerwowo czekał na odbiór fanów. Podobnie jest też z nadchodzącym debiutem spirytysty, lecz Fergusson ma już przynajmniej pewność, że społeczność jest otwarta na nowe pomysły.

Czujemy się dobrze (tj. zespół Blizzarda – dop. red.), mogąc stworzyć coś, co nie jest postrzegane jako klasyczny archetyp świata D&D. [...] Fajnie, że robimy rzeczy, które są [...] nowe i świeże – powiedział deweloper.

Jednocześnie fani domagają się od Blizzarda wprowadzenia klasy paladyna. Szef marki zapewnia, że zespół słyszy te głosy, ale obecnie nie ma planów na włączenie jej do zabawy. Ferguson podkreślił, że deweloperzy chcieli wprowadzić profesję pasującą do nowej lokacji, jaka pojawi się w Diablo IV: Vessel of Hatred.

Będzie to wypełniona florą i fauną dżungla Nahantu, leżąca na południe od Kedżystanu. Z tego też powodu wielu graczy podejrzewało powrót klasy szamana (była ona dostępna w Diablo III), mocno kojarzącej się właśnie z tą okolicą.

Rozszerzenie Vessel of Hatred będzie miało premierę 8 października 2024 roku. Tytuł trafi na PC, Xboxa One, Xboxy Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

  1. Diablo 4 – poradnik do gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej