Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2024, 14:15

autor: Kamil Kleszyk

Nadciąga PTR 5. sezonu Diablo 4. Wcześniej hack'n'slash Blizzarda otrzyma dużą aktualizację

Blizzard powoli przygotowuje graczy na otwarcie publicznego serwera testowego przed startem 5. sezonu Diablo 4. Zanim jednak wypróbują nadchodzące nowości, deweloperzy udostępnią im śródsezonową aktualizację.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Mimo że od premiery Diablo 4 minął już ponad rok, dopiero w ostatnich tygodniach flagowa produkcja Blizzarda zaczęła przypominać dzieło, którego fani oczekiwali w dniu debiutu. Do wielu pochwał pod adresem RPG-a przyczynił się przede wszystkim czwarty sezon rozgrywek, który przyniósł wiele wyczekiwanych usprawnień. Przychylne komentarze społeczności nie zwalniają jednak twórców z dalszej pracy nad rozwojem „diabełka”.

Kolejnym krokiem ku odbudowie dobrego imienia marki będzie przyszłotygodniowa aktualizacja czwartego sezonu. W związku z tym deweloperzy ogłosili, że jutro (tj. 14 czerwca) opublikowana zostanie lista poprawek, które wpłyną m.in. na balans klas.

Co ciekawe, Blizzard pierwotnie planował wydanie śródsezonowej aktualizacji dopiero po publicznych testach zawartości przygotowanej na piąty sezon (z niektórymi elementami mającymi zadebiutować już w połowie obecnego sezonu). Deweloperzy jednak stwierdzili, że powrót do aktualnych rozgrywek mógłby być dla graczy „szokiem”, dlatego zdecydowano się wydać update przed otwarciem PTR.

Oprócz tego Blizzard zaprosił graczy na specjalną transmisję zaplanowaną na 21 czerwca. W jej trakcie twórcy szerzej przedstawią nowości, jakie trafią do Diablo 4 wraz z piątym sezonem. Więcej informacji na temat wydarzenia zostanie ujawnionych wkrótce.

Przypomnijmy też, że premiera Vessel of Hatred – pierwszego rozszerzenia fabularnego do Diablo 4odbędzie się 8 października tego roku. Waszej uwadze polecamy zwiastun DLC zaprezentowany podczas Xbox Games Showcase 2024.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej