Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 21:40

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Tryb multiplayer w grze Uncharted 3 przechodzi w tym tygodniu na model free-to-play

W tym tygodniu tryb multiplayer w grze Uncharted 3 zostanie udostępniony wszystkim chętnym posiadaczom PlayStation 3. Funkcjonować ma on w modelu free-to-play, w którym będziemy musieli zapłacić za odblokowanie limitu zdobywanych punktów doświadczenia oraz za dodatkowe zestawy DLC, takie jak mapy czy skórki dla bohaterów.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami i przypuszczeniami krążącymi w sieci, gra Uncharted 3 pójdzie w ślady Killzone 3, udostępniając wszystkim chętnym swój tryb multiplayer, który będzie funkcjonować w modelu free-to-play. Informacją tą podzielili się twórcy tytułu ze studia Naughty Dog, w obszernym wpisie na blogu PlayStation oraz oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Jeszcze w tym tygodniu wszyscy zainteresowani gracze będą mogli ściągnąć klienta produkcji i rozpocząć zabawę w, jak określili to producenci – jednym z najbardziej ekscytujących trybów multiplayer dostępnych na PlayStation 3.

Rozgrywka będzie bezpłatna, ale osoby, które nie chcą wydać ani złotówki liczyć muszą się z ograniczeniami. Podstawowym jest limit zdobywanego doświadczenia. Oznacza to, że nasza postać nie osiągnie wyższego poziomu niż 15. W PS Store znajdziemy więc dwa DLC, które podwyższą górny limit do 25 levelu lub kompletnie go zniosą (ich ceny nie są na razie znane). Zapłacić będziemy musieli również za wszystkie pozostałe dodatki wydane do tej pory, takie jak zestawy skórek dla bohaterów czy nowych map, także w trybie kooperacji. W sumie może okazać się, że znacznie tańszym rozwiązaniem jest kupno Uncharted 3 w wersji Game of The Year, posiadającej już wymienione rozszerzenia. Cyfrowa edycja tego zestawu trafi jutro do sprzedaży. Naughty Dog zapowiada, że nie chce spoczywać na laurach i w najbliższej przyszłości planuje aż 40 nowych tematycznych multiplayerowych DLC. Informacje o nich będą na bieżąco publikowane na PS Blogu.

Dodajmy jeszcze, że osoby, które zakupiły wcześniej pełną wersję przygód Nathana Drake'a i korzystały z opcji rozgrywek wieloosobowych czeka niespodzianka w postaci nowego stroju dla bohatera oraz specjalnej ikony na karcie rankingowej.

Twórcy serii Uncharted chwalą się, że z multiplayera w trzeciej odsłonie cyklu korzysta miesięcznie ponad pół miliona osób, które od premiery gry w listopadzie 2011 roku rozegrały 37 milionów meczy. Według zapewnień deweloperów, rozgrywka wieloosobowa jest też wciąż rozwijana i udoskonalana, nie tylko za pomocą rozszerzeń, ale również patchy. Ostatni, oznaczony numerem 1.7, został opublikowany wczoraj.

  1. Oficjalna strona serii Uncharted