Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2013, 09:32

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Producent Avi Arad przedstawia zarys filmów Uncharted, Metal Gear Solid i Mass Effect

Avi Arad, odpowiedzialny za kinową ekranizację historii uniwersum trzech gier, wypowiedział się na temat planów dotyczących każdej z produkcji. Jako pierwszy w kinach pojawi się film na podstawie serii Uncharted; wciąż najmniej wiadomo o adaptacji Metal Gear.

Ekranizację przygód Nathana Drake’a obejrzymy jako pierwszą - Producent Avi Arad przedstawia zarys filmów Uncharted, Metal Gear Solid i Mass Effect - wiadomość - 2013-09-02
Ekranizację przygód Nathana Drake’a obejrzymy jako pierwszą

Mass Effect, Metal Gear, Uncharted – trzy różne serie, połączone jednak wspólnym mianownikiem. Producent ekranizacji każdej z nich, Avi Arad, zaprezentował w wywiadzie udzielonym serwisowi Kotaku swoją wizję adaptacji tych tytułów.

Film na podstawie uniwersum Uncharted znajduje się obecnie w najbardziej zaawansowanym stadium produkcji. Avi Arad pokłada w nim ogromne nadzieje:

Wierzę, że Uncharted odniesie sukces. To gra oparta o motyw „ojca i syna”. Film opowie o złodziejach antyków, w pościg za którymi wyruszają obrobione przez nich kraje. Scenariusz ma w sobie „pazur” i ogromny potencjał.

Drugą w kolejce na srebrny ekran jest seria Metal Gearwedług Arada trafi tam za co najmniej trzy lata. Obecnie znajduje się we wstępnej fazie negocjacji, a producent planuje osobiście spotkać się z ojcem uniwersum – Hideo Kojimą.

Główna oś fabularna filmu oprze się na braterskich relacjach bohaterów. Seria Metal Gear sama w sobie pełna jest wartych przedstawienia historii – chociażby wart rozwinięcia motyw Kaina i Abla.

Ekranizacja Mass Effect wydaje się najbardziej odłożoną w przyszłość. Producent określa to uniwersum jako „ciekawe wywrócenie do góry nogami schematów kina science-fiction”.

Wizja, że ludzkość jest we wszechświecie najmniej rozwiniętą i niegodną zaufania rasą to interesujące odbicie naszego świata, w którym to my stajemy się obcymi. Kocham ten projekt, lecz wymaga on ogromnego zaangażowania. Niektóre filmy wymagają pięciu-sześciu lat na ukończenie.

Avi Arad to nie producent znikąd, lecz znana już w środowisku postać. Dzięki jego staraniom na ekrany kin trafiły adaptacje takich komiksowych serii jak Spider-Man, Blade, czy Iron Man. Posiada także doświadczenie w ekranizacjach gier wideo – wyprodukowany przez niego animowany serial Pac-Man and the Ghostly Adventures święci triumfy w swojej grupie docelowej. Daty pojawienia się Uncharted, Metal Gear i Mass Effect pozostają nieznane.