Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 czerwca 2014, 09:50

Transformers 4, Stulatek - weekendowe premiery filmowe

Końcówka czerwca w polskich kinach to zaledwie 4 premiery - murowany hit w postaci nowych Transformersów, ciekawa szwedzka komedia o pewnym stulatku oraz coś dla fanów Emmy Thompson i Pierce'a Brosnana, a także pewien irański dramat. Miłego oglądania!

Transformers: Wiek zagłady

Źródło: www.facebook.com/tylkohity
Źródło: www.facebook.com/tylkohity

Kinowa walka Autobotów z Deceptikonami jeszcze się nie znudziła. Zarówno Michael Bay, jak i spora część widowni czeka na Wiek zagłady, czwartą odsłonę serii Transformers, która wymienia obsadę i dodaje nowe, żyjące maszyny do tego wybuchowego tygla. Po wydarzeniach z „trójki” świat wygląda inaczej i wydaje się, że ludzkość nie potrzebuje już Autobotów do obrony. Ale musi pojawić się nowe zagrożenie, w walce z którym pomóc może tylko ujeżdżający Grimlocka (to ten robotyczny tyranozaur) Optimus Prime. Bo chyba największą atrakcją czwartych Transformersów są właśnie Dinoboty i ociekające wydanymi na efekty specjalne dolarami walki. Czy Mark Wahlberg poradzi sobie z wysokobudżetowym kinem?

  1. Tytuł oryginalny: Transformers: Age of Extinction
  2. Reżyseria: Michael Bay
  3. Grają: Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Nicola Peltz, Kelsey Grammer

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Ekranizacja książki Jonasa Jonassona, ochrzczona mianem „szwedzkiego Forresta gumpa”. Powinno to być o tyle trafne, że Stulatek w tak samo uroczy i zabawny (choć dużo tu czarnego humoru) splata fikcję i prawdziwe wydarzenia z naszej współczesnej historii. Alan Karlsson ma 100 lat na karku i w dniu swoich urodzin postanawia uciec z domu spokojnej starości. Gdy okazuje się, że jego życie było niezwykle burzliwe (wybuchy, słynni dyktatorzy, podróże po świecie, zamachy), nie dziwi ostatnia wyprawa po zastrzyk adrenaliny. Stulatek powinien okazać się sympatyczną odskocznią od amerykańskich komedii.

  1. Tytuł oryginalny: Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann
  2. Reżyseria: Felix Herngren
  3. Grają: Robert Gustafson, Mia Skaringer, Alan Ford

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Riwiera dla dwojga (komedia kryminalna z Piercem Brosnanem i Emmą Thompson),
  2. Rękopisy nie płoną (irański dramat o zagrażających państwu wspomnieniach pewnego więźnia).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina..

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.