Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 18:10

Total War: Warhammer oficjalnie zapowiedziany; zobacz trailer

Studio Creatvie Assembly zapowiedziało grę Total War: Warhammer, która będzie kolejną odsłoną strategicznego cyklu Total War. Tym razem gracze przeniesieni zostaną do fantastycznego uniwersum Warhammera, w którym dowodzić będą jedną z wielu zwalczających się frakcji/ras. Producenci opublikowali także pierwszy filmowy trailer tytułu.

Producenci z brytyjskiego studia Creative Assembly zapowiedzieli właśnie oficjalnie premierę gry Total War: Warhammer. Produkcja jest kolejną odsłoną strategicznej serii Total War, która w tym roku obchodzi swoje 15 urodziny. W przeciwieństwie do poprzednich częsci cyklu, w których w historycznych realiach prowadziliśmy do zwycięstwa wierne armie, nowe dzieło Brytyjczyków przeniesie nas do fantastycznego i niezmiennie popularnego fantastycznego uniwersum Warhammera. Przedsmak tego co nas czeka możemy zobaczyć w opublikowanym filmowym trailerze, który przedstawia uczestniczące w konflikcie strony.

Plotki o Total War: Warhammer pojawiły się na początku tego roku, tak więc zapowiedź gry nie powinna być wielkim szokiem dla fanów Total War. Mimo ujawnienia pierwszych szczegółów związanych z nowym projektem, producenci nie przedstawili na razie żadnych materiałów z rozgrywki, dzieląc się jedynie krótkim fabularnym opisem przedstawiającym dostępne w grze frakcje. Gracze będą mogli stanąć na czele armii ludzkiego Imperium, agresywnych i głodnych zwycięstwa sił zielonoskórych, dumnych oddziałów krasnoludów, a także hord nieumarłych wampirzych lordów. Pierwszy trailer może sugerować nam jakie jednostki zobaczymy na polach bitewnych. Warto dodać, że już w tej chwili twórcy planują wydanie dwóch samodzielnych dodatków, które pozwolą nam pokierować poczynaniami elfów, jaszczuroludzi, skavenów oraz ogrów. Na wzór Starcrafta II, będą one razem z podstawką tworzyć spójną trylogię, przedstawiającą losy Starego Świata, który staje w obliczu tajemniczego i potężnego zagrożenia.

Tytuł ma zachować klasyczną formułę Total War. Poza widowiskowymi bitwami w czasie rzeczywistym, gracze będą rozwijać swoje dominium na mapie świata w trybie turowym, w którym Będziemy budować ekonomię państwa oraz prowadzić dyplomatyczne rozgrywki. Data premiery nie została jeszcze ustalona, ale możemy przypuszczać, że nastąpi ona w tym roku.

  1. Oficjalna strona serii Total War