Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 marca 2015, 10:18

autor: Entelarmer

15 lat Total War – film i kolejny teaser Total War: Warhammer?

Seria Total War kończy 15 lat i z tej okazji studio Creative Assembly opublikowało filmik prezentujący wszystkie dotychczasowe części cyklu. Znalazła się w nim także wskazówka na temat przyszłości serii, najprawdopodobniej wskazująca na wciąż nieogłoszone oficjalnie Total War: Warhammer.

Od wydania Total War: Shogun – pierwszej części popularnej serii gier strategicznych – minęło już 15 lat. Z tej okazji firma Creative Assembly opublikowała filmik, prezentujący epickie starcia z poszczególnych odsłon, od pierwszego Shoguna poczynając, a na wydanym w lutym Total War: Attilla kończąc. Co więcej, można również znaleźć wskazówkę dotyczącą przyszłości serii:

„2015 będzie dla nas największym jak dotąd rokiem, a ostatni zwiastun da wam wskazówkę na temat przyszłości. Total War Battles: KINGDOM na PC i urządzenia mobilne, drużynowa strategia 10 na 10 Total War: Arena i jeszcze więcej…”

Pod koniec filmiku widać fioletową mgłę i słychać potworny ryk demona lub innej bestii, co prawdopodobnie wskazuje na ujawniony w przecieku Total War: Warhammer, czyli pierwszą odsłonę serii z elementami fantastycznymi. Total War w Starym Świecie (jak określa się uniwersum Warhammera) wciąż nie został oficjalnie potwierdzony i w żadnym momencie zwiastuna nie pada jego nazwa, niemniej można spokojnie założyć, że chodzi właśnie o tę produkcję.

Rozmach bitew i względnie wierne odwzorowanie realiów to jedne z głównych atutów serii. - 15 lat Total War – filmik i zajawka Total War: Warhammer? - wiadomość - 2015-03-11
Rozmach bitew i względnie wierne odwzorowanie realiów to jedne z głównych atutów serii.

Rozpoczęta w 2000 roku seria Total War doczekała się 11 odsłon, rozgrywających się w przeróżnych epokach: od starożytnego Rzymu poczynając, przez średniowieczną Europę oraz Japonię i na epoce napoleońskiej kończąc. Cykl kładzie znacznie większy nacisk na zarządzanie niż inne RTS-y, do tego spora część rozgrywki przeprowadzana jest w trybie turowym. Wśród innych cech charakterystycznych serii można wymienić ogrom starć (tysiące jednostek po każdej stronie) oraz wierne odwzorowanie wyglądu i realiów historycznych.