Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2016, 16:01

autor: Góral

Total War: Warhammer - Realm of the Wood Elves kolejnym dodatkiem do gry

Firma Sega ujawniła dodatek Realm of the Wood Elves do gry Total War: Warhammer. Wprowadzi on do zabawy rasę Wood Elves (Leśne Elfy) wraz z dwoma legendarnymi lordami – Orionem i Durthu. DLC ukaże się 8 grudnia bieżącego roku.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w lutym 2017 roku strategia Total War: Warhammer doczeka się nowej frakcji, którą będzie Bretonia. Dziś firma Sega zapowiedziała Realm of The Wood Elves – dodatek, który ukaże się 8 grudnia bieżącego roku. Dodatek wprowadzi do gry rasę Wood Elves (Leśne Elfy) oraz dwóch legendarnych lordów – Oriona i Durthu. Pierwszy z nich jest nieśmiertelnym półbogiem, a zarazem królem Leśnych Elfów. Jego najmocniejszą stroną jest walka w zwarciu, choć potrafi też atakować z dystansu, a dodatkowo posiada dwie umiejętności obszarowe – Hounds of Orion (magiczny wir) i Hawk’s Talon (magiczne bombardowanie). Drugi lord to jeden z najstarszych drzewców, potężny wojownik i mag potrafiący np. wezwać do pomocy mantykorę.

Bohaterowie i jednostki

Wraz z nową rasą pojawi się też kampania The Season of Revelation. Pokierujemy w niej jednym z dwóch legendarnych lordów, a naszym zadaniem będzie zjednoczenie Athel Loren w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa ze strony Bretończyków oraz bestii dowodzonych przez Morghura. Do walki z nimi wykorzystamy nie tylko legendarnych lordów, ale także słabsze jednostki, w tym Glade Lords, Ancient Treemen (lordowie) oraz trzy nowe typy bohaterów – Spellsingers (wykorzystują podczas walki magię), Branchwraiths (korzystają z magii i broni ręcznej) oraz Waystalkers (atakują z dystansu).

Total War: Warhammer - Realm of The Wood Elves wprowadzi do zabawy kolejną frakcję – tym razem będą to Leśne Elfy. - Total War: Warhammer - Realm of The Wood Elves kolejnym dodatkiem do gry - wiadomość - 2016-11-17
Total War: Warhammer - Realm of The Wood Elves wprowadzi do zabawy kolejną frakcję – tym razem będą to Leśne Elfy.

Poza tym skorzystamy z usług słabszych wojowników w postaci:

  • łuczników: Glade Guard, Deepwood Scouts i Glade Riders;
  • piechoty (walka na krótkim dystansie): Eternal Guard, Wardancers i Wildwood Rangers;
  • piechoty (walka dystansowa): kilka rodzajów Glade Guard i Deepwood Scouts oraz Waywatchers;
  • kawalerii: Wild Riders (walka na krótkim dystansie), Glade Riders i Hawk Riders (latająca jednostka dystansowa), Sisters of The Thorn (jednostka magiczna);
  • Woodland Spirit: Dryads, Tree kin, Treeman;
  • latających potworów: Great Eagle i Forest Dragon.

Budowle

Nowa rasa będzie posiadać unikalne drzewko technologiczne i budowlane. Dostęp do niektórych budynków otrzymamy poprzez stawianie innych. Np. po odblokowaniu Wild Heath i umieszczeniu jej w osadzie, będziemy mogli wybudować Herald Of The Hunt, zapewniające korzyści w walce.

Głównym pięciopoziomowym budynkiem Leśnych Elfów ma być Oak of Ages znajdujący się w Athel Loren. Ponadto nowa frakcja będzie mogła przejmować wszystkie prowincje, aczkolwiek ich wykorzystanie ma być limitowane i co najwyżej uzupełnimy w nich straty w jednostkach czy też zbierzemy surowce. Bardziej zaawansowane struktury stworzymy tylko w lesie.

Amber

Wszystko to uzupełni nowa „waluta”, ściśle powiązana z Leśnymi Elfami. Amber potrzebne będzie do rekrutowania niektórych elitarnych jednostek, rozwijania wybranych technologii oraz rozszerzenia Oak of Ages. Surowiec będzie występował w limitowanej ilości, więc często trzeba będzie dokonywać trudnych wyborów. Zdobywać mamy go przez przejmowanie osad i tworzenie punktów widokowych.