Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2016, 20:27

autor: Góral

Total War: Warhammer - Bretonia pojawi się w przyszłym roku wraz z Old World Edition

Firma Sega ujawniła wersję Old World Edition gry Total War: Warhammer. Będzie to specjalne, pudełkowe wydanie zawierające nową frakcję - Bretonię - oraz opowieść zatytułowaną The Prince of Altdorf.

Firma Sega, wydawca gry Total War: Warhammer, poinformowała w przesłanej wiadomości prasowej o Old World Edition. Będzie to specjalne wydanie produkcji, w której znajdziemy nową frakcję – Bretonię. Szczegóły na jej temat mamy poznać w przyszłym roku. Na ten moment zdradzono jedynie, że pojawią się w niej trzej legendarni lordowie – król Louen Leoncoeur, Alberic z Bordeleaux oraz Fay Enchantress. Ponadto scenarzysta „podstawki” przygotuje specjalną opowieść zatytułowaną The Prince of Altdorf. Tytuł ukaże się tylko w wersji pudełkowej w lutym 2017 roku (dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany). Jeżeli już posiadacie Total War: Warhammer to nie musicie się niczym martwić, gdyż gra zostanie zaktualizowana w momencie premiery nowego wydania i Bretonię otrzymacie za darmo.

Total War: Warhammer - Bretonia pojawi się w przyszłym roku wraz z Old World Edition - ilustracja #1

Total War: Warhammer ukazało się na PC-tach w maju bieżącego roku. Tytuł jest kolejną odsłoną popularnej strategicznej serii tworzonej przez studio Creative Assembly. Tym razem deweloperzy wzięli na warsztat fantastyczne uniwersum wykreowane przez firmę Games Workshop. Gameplay nie różni się jednak diametralnie od tego, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, więc jest to połączenie turowej rozgrywki, podczas której zarządzamy królestwem, z walką toczoną w czasie rzeczywistym. Gra zebrała ciepłe opinie i odniosła sukces komercyjny – według serwisu Steam Spy, projekt znajduje się w bibliotekach ponad 900 tysięcy graczy, z czego 500 tysięcy egzemplarzy rozeszło się w pierwszych trzech dniach od momentu premiery.

Projekt okładki gry Total War: Warhammer - Old World Edition.
Projekt okładki gry Total War: Warhammer - Old World Edition.