Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2016, 08:54

Total War: Warhammer najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu

Studio Creative Assembly ma powody do zadowolenia. W ciągu pierwszych trzech dni od premiery sprzedano bowiem ponad pół miliona egzemplarzy Total War: Warhammer. To najlepszy wynik, jaki do tej pory osiągnęła jakakolwiek odsłona tego cyklu.

Skok w realia fantasy bardzo przypadł graczom do gustu. - Total War: Warhammer najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu - wiadomość - 2016-05-28
Skok w realia fantasy bardzo przypadł graczom do gustu.

W miniony wtorek do sprzedaży trafiła gra Total War: Warhammer, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu strategii studia Creative Assembly i pierwsza, która porzuciła realia historyczne na rzecz klimatów fantasy. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Autorzy właśnie pochwalili się, że w ciągu trzech pierwszych dni fani zakupili ponad pół miliona egzemplarzy. Taki wynik czyni z tego tytułu najszybciej sprzedającą się część serii. Co więcej, produkcja musi bardzo podobać się nabywcom, gdyż regularnie zdarzają się momenty, w których jednocześnie bawi się w nią ponad sto tysięcy graczy.

Wielka popularność Total War: Warhammer sprawia, że problemy z serwerami, jakie pojawiły się zaraz po premierze, nie są większym zaskoczeniem. Generalnie jednak gra, choć nie pozbawiona błędów i niedoróbek, prezentuje wyraźnie lepszy poziom dopracowania technicznego niż kilka ostatnich odsłon cyklu.

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer trafiło do sprzedaży 24 maja tego roku, wyłącznie w wersji na pecety. W naszym kraju gra ukazała się nakładem firmy Cenega w polskiej wersji językowej z przetłumaczonymi napisami i częściowym dubbingiem - narrator przemawia po polsku, a reszta postaci po angielsku.

Doskonałe wyniki sprzedaży dobrze rokują rozwojowi Total War: Warhammer. W utrzymaniu zainteresowania graczy powinno wydatnie pomóc znacznie lepsze niż w kilku ostatnich odsłonach wsparcie dla modów. Twórcy już udostępnili pierwsze proste narzędzia, a w drodze jest również edytor map. Ponadto zapewniono łatwą instalację modyfikacji dzięki wykorzystaniu usługi Steam Workshop.

Total War: Warhammer zostało ciepło przyjęte przez media branżowe. Średnia ocen gry według serwisu Metacritic wynosi obecnie 87%. Nasz redaktor był odrobinę bardziej surowy i wystawił grze 8.5/10.

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach
  2. Oficjalna strona gry
  3. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy