Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2016, 20:01

autor: Vergil

Kolejne gry Ubisoftu z bardziej otwartym charakterem

Ostatnimi czasy firma Ubisoft wyrosła na jednego z liderów wśród „dostawców” gier z otwartym światem. Francuska korporacja zamierza pójść o krok dalej, czyniąc rozgrywkę mniej oskryptowaną. Efekty tej przemiany zobaczymy w nowym Assassin's Creed.

Nie ma co ukrywać, że filarem katalogu francuskiego Ubisoftu są obecnie gry z otwartym światem. Serge Hascoet ujawnił w rozmowie z redakcją gazety Le Monde, że firma zamierza przebudować konstrukcję swoich tytułów. Począwszy od kolejnej odsłony Assassin’s Creed, korporacja ma w planach uczynienie rozgrywki mniej oskryptowaną. Co to oznacza?

Liniowa fabuła odchodzi do lamusa

Gry z serii Assassin’s Creed zazwyczaj mogły pochwalić się stosunkowo rozbudowaną historią. Czy w przypadku kolejnej odsłony cyklu będzie inaczej? - Kolejne gry Ubisoftu z bardziej otwartym charakterem - wiadomość - 2016-11-17
Gry z serii Assassin’s Creed zazwyczaj mogły pochwalić się stosunkowo rozbudowaną historią. Czy w przypadku kolejnej odsłony cyklu będzie inaczej?

Hascoet wyjaśnił, że narracja powinna być swego rodzaju „źródłem anegdot”, czy wręcz drugoplanowym elementem gry. Jak wynika z jego wypowiedzi, Ubisoft zamierza dać graczom wolną rękę w kwestii tego, czy w danym momencie będą podążać ścieżką fabularną, czy też zajmą się innymi aktywnościami. Stworzone przez nich światy mają stać się żywsze, aniżeli kiedykolwiek wcześniej – deweloperom udało się ponoć opracować specjalny system, dzięki któremu działania graczy znajdą odzwierciedlenie bezpośrednio w świecie gry. Ponadto, w przeciwieństwie do poprzednich tytułów, w których to konstrukcja fabuły wymuszała kontakt z najważniejszymi postaciami (Leonardo da Vinci, rodzina Borgiów), od teraz będziemy samodzielnie poznawać kolejnych bohaterów.

Dobra zmiana?

Zwiastunem nadchodzących zmian była najnowsza odsłona cyklu Far Cry, o podtytule Primal oraz gra Watch Dogs 2. Nawet jeśli do tej pory nie zagraliście w żadną z tych produkcji, z pewnością usłyszeliście o stawianych im zarzutach – zgadza się, w przypadku obu pozycji jedną z najczęściej wymienianych wad była „miałka” fabuła. Czy twórcom uda się odrobić zadanie domowe i dopasować wymagania graczy do nowej koncepcji? O tym przekonamy się najwcześniej w 2017 roku, kiedy to nowa część serii Assassin's Creed być może trafi do sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że jakiś czas temu Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, zasugerował, iż jeśli deweloperzy będą potrzebować większej ilości czasu, premiera tego tytułu zostanie przesunięta na 2018 rok.