Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2016, 21:05

autor: Entelarmer

Premiera Planet Coaster

Dziś debiutuje gra Planet Coaster - nowe dzieło studia Frontier Developments. Symulator parku rozrywki od twórców Elite: Dangerous i cyklu RollerCoaster Tycoon nie doczekał się zbyt licznych recenzji, ale dotychczasowe opinie pozwalają twierdzić, że zespół sprostał oczekiwaniom graczy.

Studio Frontier Developments – twórcy Elite: Dangerous oraz serii RollerCoaster Tycoon – dotrzymało obietnicy i dziś udostępniło pełną wersję gry Planet Coaster. Nowa strategia ekonomiczna brytyjskiego zespołu, zapowiedziana prawie dwa lata temu jako Coaster Park Tycoon, kontynuuje tradycje wspomnianego cyklu. Znów więc zarządzamy parkiem rozrywki, przy czym naszym oczkiem w głowie są kolejki górskie. Podczas rozgrywki staramy się znaleźć złoty środek, z jednej strony dbając o zadowolenie klientów, z drugiej – dążąc do osiągnięcia finansowego sukcesu. Tytuł dostępny jest wyłącznie poprzez platformę Steam lub oficjalny sklep firmy.

Tytuł był dostępny na platformie firmy Valve od dłuższego czasu, a od 9 listopada nabywcy przedpremierowych wydań gry otrzymali dostęp do beta-testów. Aktualizacja do wersji 1.0 wprowadza garść dodatków do Planet Coaster. Gracze otrzymali obiecane 12 scenariuszy, a gra doczekała się optymalizacji i naprawienia błędów obecnych we wcześniejszych wersjach produkcji. Poprawiono system strumieniowania tekstur, co dodatkowo poprawia wydajność. Nie zabrakło też dodatków powiązanych ze Steamem: 31 osiągnięć oraz kart kolekcjonerskich. Dochodzą do tego prezenty dla nabywców specjalnego, przedpremierowego wydania Thrillseeker Edition, którzy otrzymali ścieżkę dźwiękową i szkicownik (obie w wersji cyfrowej) oraz złote wersje maskotki Coaster King i czapki dla zwiedzających (Golden Avatar). Ponadto twórcy udostępnią garść filmików. wprowadzających nowicjuszy w rozgrywkę.

Jak na razie nie doczekaliśmy się zbyt licznych recenzji Planet Coaster. Póki co grę oceniły tylko serwisy Gamewatcher (9/10), Twinfinite (4,5/5) oraz PC Gamer (70/100), przy czym ten ostatni wycofał swoją notę. Okazało się bowiem, że redaktorzy wydali werdykt po zapoznaniu się z wersją, która – według ich słów – „miała pozwolić na rozpoczęcie recenzowania, ale nie była ostateczną”. Niemniej na podstawie tych nielicznych dostępnych tekstów można wywnioskować, że ekipa Frontier Developments nie zawiodła, dostarczając wyśmienitą produkcję. W chwili pisania tego tekstu dostępnych jest ponad 500 opinii użytkowników Steama, a 97% z nich jest pozytywnych. Gracze zachwalają intuicyjność oraz głębię rozgrywki, a motyw „najlepszej symulacji parku rozrywki w historii” przewija się w komentarzach dość często. Co się tyczy negatywnych recenzji, zawiedzeni zwracają uwagę, że tytuł ma niewiele wspólnego z klasycznymi tycoonami, a problemy z wydajnością na słabszym sprzęcie wciąż są obecne. Oczywiście trudno stwierdzić, na ile te narzekania są wiarygodne, i czy nie odnoszą się one raczej do przepremierowej wersji gry.

Nabywcy Thrillseeker Edition otrzymali kilka cyfrowych dodatków. - Premiera Planet Coaster - wiadomość - 2016-11-18
Nabywcy Thrillseeker Edition otrzymali kilka cyfrowych dodatków.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 (SP1 ) / 8.1 / 10 64-bit
  • Procesor: Intel i5-2300/AMD FX-4300
  • Karta grafiki: nVidia GTX 560 (2GB) / AMD Radeon 7850 (2GB)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk: 8 GB wolnej przestrzeni dyskowej

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 (SP1) / 8.1 / 10 64-bit
  • Procesor: Intel i7-4770 / AMD FX-8350
  • Karta grafiki: nVidia GTX 980 (4GB) / AMD R9 380 (4GB)
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • Dysk: 8 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Jak dotąd pełna wersja Planet Coaster pozyskała sobie życzliwość graczy i recenzentów. - Premiera Planet Coaster - wiadomość - 2016-11-18
Jak dotąd pełna wersja Planet Coaster pozyskała sobie życzliwość graczy i recenzentów.