Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 17:36

autor: Ender

Planet Coaster w listopadzie na komputerach PC

Twórcy gry Planet Coaster podali jej ostateczną datę premiery na komputerach PC, która wyznaczona została na połowę listopada tego roku. Produkcja jest kompleksowym symulatorem budowania kolejek górskich oraz zarządzania parkiem rozrywki.

O Planet Coaster usłyszeliśmy pierwszy raz w ubiegłym roku. Za stworzenie produkcji, która rzuca rękawice legendarnej serii RollerCoaster Tycoon, odpowiada studio Frontier Developments, świetnie znane dzięki grze Elite: Dangerous. Na oficjalnym panelu deweloperów na targach gamescom 2016, potwierdzili oni dziś, że ich dzieło ukaże się oficjalnie 17 listopada. Tytuł będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem serwisu Steam w cenie 26,99 funtów (ok. 135 zł). Do 25 sierpnia gracze mogą otrzymać jednak zniżkę na zakup, składając pre-ordery bezpośrednio na stronie deweloperów. Standardowa wersja gry w promocji kosztuje 19,99 funtów (ok. 100 zł). Tuż przed premierą autorzy planują krótkie beta-testy.

Celem zabawy w Planet Coaster jest stworzenie najlepszego i najbardziej dochodowego parku rozrywki na świecie. W ręce graczy oddano kompleksowe, ale łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym zaprojektujemy nawet najbardziej fantazyjne kolejki górskie i inne atrakcje. Poza tym, zadbać będziemy musieli także o przyziemne potrzeby odwiedzających, stawiając niezbędną infrastrukturę, taką jak toalety czy budki z jedzeniem. W grze nie zabraknie również typowych wyzwań menedżerskich. Ustalać będziemy więc ceny w parku, zatrudniać pracowników oraz równoważyć budżet tak, by móc inwestować w rozwój przedsięwzięcia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Planet Coaster
  2. Oficjalna strona internetowa studia Frontier Developments