Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 czerwca 2014, 14:53

autor: Adrian Werner

Tormentum – wystartowała zbiórka na polską przygodówkę zainspirowaną obrazami Zdzisława Beksińskiego

Na crowdfundingowym serwisie Indiegogo ruszyła zbiórka na polską przygodówkę Tormentum, która osadzona zostanie w surrealistycznej krainie zainspirowanej twórczością takich malarzy jak Zdzisław Beksiński oraz H. R. Giger.

Zlokalizowany w Gdyni zespół OhNoo pracuje obecnie nad obiecującą przygodówką Tormentum, zainspirowaną obrazami takich artystów jak Zdzisław Beksiński oraz H. R. Giger, która zmierza na urządzenia mobilne oraz pecety. Jest to znacznie bardziej ambitny projekt niż wcześniejsze produkcje tej firmy, dlatego twórcy potrzebują wsparcia finansowego samych graczy. Na serwisie Indiegogo wystartowała właśnie zbiórka, w której cel minimalny ustalono na skromnym poziomie 9 tysięcy dolarów. Twórcy mają czas do 1 sierpnia na zebranie tej kwoty i jeśli im się uda gra ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

Wcielimy się w bezimiennego bohatera podróżującego przez świat z pogranicza marzeń sennych i koszmarów. Nie pamięta on ani kim jest ani jak trafił w to przedziwne miejsce. Podczas wędrówki przez kolejne krainy będzie powoli odkrywał prawdę o sobie i rzeczywistości, w której się znalazł.

Tormentum zapowiadany jest jako klasyczna przygodówka, wiec zajmiemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki mają w większości opierać sie na pomysłowym wykorzystywaniu odnalezionych przedmiotów, jak również na manipulowaniu różnorodnymi maszynami. Podczas kampanii zwiedzimy trzy krainy, z których każda posiadać ma zupełnie inną architekturę, klimat i zamieszkujące ją istoty. Historia będzie do pewnego stopnia nieliniowa i zostaniemy zmuszeni do regularnego podejmowania ciężkich wyborów moralnych. Decyzje te ostatecznie, po około 4–6 godzinach rozgrywki, doprowadzą nas do jednego z kilku alternatywnych zakończeń.

Najbardziej charakterystycznym elementem Tormentum będzie bez wątpienia grafika. Wypuszczone do tej pory screeny i filmiki pokazują dziwny, ale jednocześnie fascynujący świat, mocno odbiegający od tego co oferuje większość współczesnych produkcji. Autorzy obiecują, że równie udana będzie ścieżka dźwiękowa, na którą składać ma się dwadzieścia utworów.

Tormentum – zbiórka na Indiegogo