Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2019, 13:30

autor: AlexB

To: Rozdział 2 z pierwszymi recenzjami - przyzwoite zamknięcie historii Klubu Frajerów

Dostaliśmy pierwsze recenzje To: Rozdziału 2, czyli zakończenia kolejnej próby ekranizacji popularnej powieści Stephena Kinga w reżyserii Andy'ego Muschiettiego. Według krytyków jest to produkcja niezła, choć niedorównująca „jedynce”.

Już dziś widzowie w niektórych krajach będą mogli obejrzeć To: Rozdział 2. Miłośnicy pierwszej części nowej ekranizacji głośnej powieści Stephena Kinga musieli czekać aż dwa lata na zakończenie historii członków Klubu Frajerów z Derry, którzy muszą stawić czoła tajemniczej, morderczej istocie. Czy było warto? Jak twierdzą krytycy, których recenzje pojawiły się już w sieci, owszem, Andy'emu Muschiettiemu udało się stworzyć niezły film, choć oceny generalnie są niższe niż w przypadku poprzednika.

To: Rozdział 2 jest przyzwoitym zamknięciem krótkiego cyklu na podstawie powieści Kinga. - To: Rozdział 2 z pierwszymi recenzjami - przyzwoite zamknięcie historii Klubu Frajerów - wiadomość - 2019-09-04
To: Rozdział 2 jest przyzwoitym zamknięciem krótkiego cyklu na podstawie powieści Kinga.

Według danych Rotten Tomatoes, 79% z 77 recenzji To: Rozdziału 2 zebranych obecnie w bazie serwisu jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 6,83/10 (poprzedniczka może pochwalić się 86% dobrych opinii z 359 i przeciętną notą na poziomie 7,23/10). Głównym problemem tytułu jest jego metraż. Trwa on niemal trzy godziny i może się dość mocno dłużyć. Na domiar złego nie jest on tak straszny jak wcześniejsza część, a efekty komputerowe w paru miejscach nie powalają. Z drugiej jednak strony produkcja potrafi wzbudzić emocje w odpowiednich momentach i robi wrażenie wiernością oryginałowi. Doskonale spisali się również aktorzy wcielający się w członków Klubu Frajerów, zarówno ich młodsze wersje, znane z „jedynki”, jak i starsze – na tym polu brylują Jessica Chastain, James McAvoy i Bill Hader. Oklaski zebrał też odgrywający tytułowe To Bill Skarsgard, który według recenzentów momentami przechodzi samego siebie.

Wybrane recenzje To: Rozdziału 2

  1. AV Club – C+
  2. Entertainment Weekly – C+
  3. London Evening Standard – 4/5
  4. Guardian – 2/5
  5. IGN – 7/10
  6. Empire – 5/5
  7. Chicago Sun-Times – 3/4
  8. Arizona Republic - 3,5/5
  9. New York Post – 3/4

O jakości To: Rozdziału 2 polscy widzowie będą mogli przekonać się osobiście jeszcze w tym tygodniu. Film Muschiettiego pojawi się na ekranach naszych kin 6 września, czyli w najbliższy piątek.

  1. Oficjalna strona filmu To: Rozdział 2