Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2019, 13:18

autor: Adrian Werner

Pokemon Masters z drugim najlepszym mobilnym debiutem w historii

Premiera gry Pokemon Masters okazała się wielkim sukcesem. W ciągu czterech dni pobrano ją ponad dziesięć milionów razy. Tylko jedna produkcja może się pochwalić lepszym wynikiem.

Gra zaliczyła imponujący debiut. - Pokemon Masters z drugim najlepszym mobilnym debiutem w historii - wiadomość - 2019-09-04
Gra zaliczyła imponujący debiut.
POKEMON MASTERS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DeNa Corp.
  2. Wydawca: DeNa Corp.
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play
  5. Data premiery: 29 sierpnia 2019 r.

Firma DeNa Corp. ma powody do zadowolenia. Właśnie pochwaliła się, że w ciągu pierwszych czterech dni od premiery mobilną grę Pokemon Masters pobrano ponad dziesięć milionów razy. Produkcja zadebiutowała 29 sierpnia na systemach iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

10 milionów pobrań przez cztery dni to drugi najlepszy wynik w historii. Dla porównania, Pokemon GO potrzebowało na osiągnięcie takiej liczby dziesięciu dni, choć należy pamiętać, że początkowo produkcja dostępna była tylko w kilku krajach, podczas gdy Pokemon Masters od razu zadebiutowało na całym świecie.

Liderem w tej kategorii pozostaje Super Mario Run, które w analogicznym okresie pobrano ponad 40 mln razy.

Sukces gry nie jest specjalnym zaskoczeniem. Marka Pokemon wciąż cieszy się ogromną popularnością, a do tego Pokemon Masters zbiera przyzwoite recenzje. Produkcja posiada obecnie średnią ocen na poziomie 71% według serwisu Metacritic.

Recenzenci chwalą wyśmienitą oprawę graficzną i ciekawą mechanikę bitewną, która bazuje na trzyosobowych duetach trener-pokemon. Dobre wrażenie robi również tryb kooperacyjny. Krytyka koncentruje się głównie na mocno uproszczonej rozgrywce w porównaniu z odsłonami marki z konsol przenośnych. Tytuł nie posiada zbyt dużo głębi, wiec trudno ocenić, czy utrzyma zainteresowanie społeczności przed dłuższy czas.

  1. Oficjalna strona gry