Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2019, 13:18

autor: Adrian Werner

Pokemon Masters z drugim najlepszym mobilnym debiutem w historii

Premiera gry Pokemon Masters okazała się wielkim sukcesem. W ciągu czterech dni pobrano ją ponad dziesięć milionów razy. Tylko jedna produkcja może się pochwalić lepszym wynikiem.

Gra zaliczyła imponujący debiut. - Pokemon Masters z drugim najlepszym mobilnym debiutem w historii - wiadomość - 2019-09-04
Gra zaliczyła imponujący debiut.
POKEMON MASTERS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DeNa Corp.
  2. Wydawca: DeNa Corp.
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play
  5. Data premiery: 29 sierpnia 2019 r.

Firma DeNa Corp. ma powody do zadowolenia. Właśnie pochwaliła się, że w ciągu pierwszych czterech dni od premiery mobilną grę Pokemon Masters pobrano ponad dziesięć milionów razy. Produkcja zadebiutowała 29 sierpnia na systemach iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

10 milionów pobrań przez cztery dni to drugi najlepszy wynik w historii. Dla porównania, Pokemon GO potrzebowało na osiągnięcie takiej liczby dziesięciu dni, choć należy pamiętać, że początkowo produkcja dostępna była tylko w kilku krajach, podczas gdy Pokemon Masters od razu zadebiutowało na całym świecie.

Liderem w tej kategorii pozostaje Super Mario Run, które w analogicznym okresie pobrano ponad 40 mln razy.

Sukces gry nie jest specjalnym zaskoczeniem. Marka Pokemon wciąż cieszy się ogromną popularnością, a do tego Pokemon Masters zbiera przyzwoite recenzje. Produkcja posiada obecnie średnią ocen na poziomie 71% według serwisu Metacritic.

Recenzenci chwalą wyśmienitą oprawę graficzną i ciekawą mechanikę bitewną, która bazuje na trzyosobowych duetach trener-pokemon. Dobre wrażenie robi również tryb kooperacyjny. Krytyka koncentruje się głównie na mocno uproszczonej rozgrywce w porównaniu z odsłonami marki z konsol przenośnych. Tytuł nie posiada zbyt dużo głębi, wiec trudno ocenić, czy utrzyma zainteresowanie społeczności przed dłuższy czas.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej