Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2019, 12:54

autor: Frozen

Poznaliśmy datę premiery serialu Watchmen od HBO

Stacja HBO ogłosiła datę premiery pierwszego sezonu serialu Watchmen opartego na kultowym komiksie Strażnicy autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa.

Strażnicy zadebiutują na antenie HBO jesienią. - Poznaliśmy datę premiery serialu Watchmen od HBO - wiadomość - 2019-09-04
Strażnicy zadebiutują na antenie HBO jesienią.

HBO ogłosiło, że pierwszy odcinek tworzonego przez Damona Lindelofa (Zagubieni, Pozostawieni) serialu Watchmen ukaże się 20 października tego roku. Kolejne epizody produkcji będą ukazywały się w tygodniowych odstępach.

Serial oparty jest na komiksie Strażnicy autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, który ukazywał się nakładem amerykańskiego wydawnictwa DC Comics w latach 1986-1987. W przeciwieństwie do filmowej ekranizacji z 2009 roku (wyreżyserowanej przez Zacka Snydera), serial nie będzie wierną adaptacją kultowego komiksowego dzieła. Damon Lindelof chce opowiedzieć zupełnie nową historię w uniwersum Watchmenów, zachowując przy tym ducha oryginału. Jak sam podkreśla, tworzeni przez niego Strażnicy mają być dla komiksowych tym, czym Nowy Testament był dla Starego Testamentu.

Pierwszy sezon serialu Watchmen będzie się składał z dziewięciu odcinków. W produkcji zagrają m.in. Regina King (Gdyby ulica Beale umiała mówić, American Crime), Jeremy Irons (Druga prawda, Rodzina Borgiów), Don Johnson (Policjanci z Miami, Nash Bridges) oraz Robert Redford (Żądło, Ostatni bastion). W Polsce serial będzie można oglądać na HBO i HBO GO.