Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2019, 13:47

autor: Bartosz "XxX" Faryna

WoW: Classic - Blizzard udostępni możliwość darmowego przenoszenia postaci

Blizzard próbuje różnych sposobów, aby poradzić sobie z wciąż obecnymi kolejkami na najpopularniejsze serwery World of Warcraft: Classic. Kolejnym pomysłem jest udostępnienie możliwości darmowego przeniesienia postaci.

Blizzard zamierza udostępnić możliwość darmowego transferu postaci w Classicu. - WoW: Classic - Blizzard udostępni możliwość darmowego przenoszenia postaci - wiadomość - 2019-09-04
Blizzard zamierza udostępnić możliwość darmowego transferu postaci w Classicu.

Od premiery World of Warcraft: Classic minął już ponad tydzień, a sytuacja na najpopularniejszych serwerach wciąż nie jest ciekawa. Wprawdzie na realmach europejskich wygląda to nieco lepiej niż na amerykańskich, to jednak problem wciąż jest obecny. Blizzard wpadł na nowy pomysł rozwiązania kłopotu poprzez udostępnienie darmowej możliwości przeniesienia postaci.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że oferta będzie dotyczyła jedynie najpopularniejszych serwerów, których lista zostanie udostępniona niebawem. Śmiało można założyć, że chodzi o światy, do których wciąż ustawiają się długie kolejki. W przypadku serwerów europejskich będzie to prawdopodobnie Shazzrah, Golemagg i być może Firemaw, jednak dysponuję tutaj danymi sprzed 3 dni, które mogą być już nieaktualne.

W przypadku serwerów amerykańskich sytuacja wygląda już znacznie gorzej. Na najbardziej obleganym ze światów – Faerlina – wciąż trzeba spędzić średnio około 5 godzin w kolejce. Tutaj pula serwerów, którą Blizzard weźmie pod uwagę, będzie na pewno znacznie większa. Nie wiadomo kiedy nowa funkcja wejdzie do użytku. Z informacji udostępnionych przez twórców WoW-a wiadomo tylko tyle, że stanie się to: „w nadchodzących dniach”.

Reakcja społeczności jest dość jednoznaczna. Większość użytkowników czekała właśnie na taki ruch ze strony Blizzarda i są oni zadowoleni z nowego rozwiązania. Powinno ono pomóc w uporaniu się raz na zawsze z problemem kolejkowym.