Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2019, 09:12

autor: Aquma

THQ Nordic odcina się od decyzji Koch Media w sprawie Metro Exodus

Wydawca THQ Nordic postanowił odciąć się od decyzji siostrzanej firmy Koch Media (do której należy Deep Silver) w sprawie czasowego zabrania Metro Exodus ze Steama na rzecz Epic Games Store. Firma przedstawiła swoje stanowisko na Twitterze.

Dalsze zamieszanie wokół Metro Exodus. - THQ Nordic odcina się od decyzji Koch Media w sprawie Metro Exodus - wiadomość - 2019-01-30
Dalsze zamieszanie wokół Metro Exodus.

W SKRÓCIE:

  1. koncern THQ Nordic odciął się od decyzji Koch Media o czasowej ekskluzywności pecetowego Metro Exodus dla platformy Epic Games Store;
  2. wydawca woli dawać graczom wybór, jednak nie wyklucza, że w przyszłości sam podpisze z jakąś platformą podobną umowę.

Niedawno w branżowych mediach gruchnęła wieść, że pecetowa wersja świetnie zapowiadającej się, postapokaliptycznej strzelanki Metro Exodus od studia 4A Games przez rok będzie dostępna wyłącznie na platformie Epic Games Store (również pudełkowe wydanie będzie zawierało klucze do tego sklepu). Wygląda na to, że decyzja w tej sprawie została podjęta przez firmę Koch Media, będącą właścicielem franczyzy Deep Silver (w której posiadaniu znajduje się marka Metro). Wydawca THQ Nordic – który w 2018 roku nabył Koch Media – postanowił odciąć się od tej sytuacji, publikując krótkie oświadczenie na Twitterze.

Decyzja o wydaniu Metro Exodus jako tytułu ekskluzywnego dla Epic Store została podjęta wyłącznie przez Koch Media, ponieważ Metro jest ich własnością intelektualną. Jest to siostrzana firma THQ Nordic (Wiedeń), dlatego też nie możemy i nie będziemy komentować tej kwestii - czytamy.

Koncern Koch Media miał prawo podpisać umowę z Epic Games, ponieważ mimo zmiany właściciela zachował swoją niezależność (stąd też sformułowanie „siostrzana firma” w powyższym tweecie). Warto jednak zaznaczyć, że THQ Nordic nie wyklucza, że w przyszłości zawrze z kimś podobną umowę – choć z zasady preferuje oferowanie graczom wyboru.

Nie chcemy kategorycznie wykluczać możliwości wyłączności czasowej w przypadku którejkolwiek z naszych przyszłych gier, ale mówiąc tu i teraz, zdecydowanie chcemy, aby gracze mogli wybrać platformę, którą preferują i chcemy udostępniać nasz katalog w jak największej liczbie sklepów - czytamy dalej.

Metro Exodus zostało zapowiedziane podczas targów E3 2017. Produkcja zadebiutuje 15 lutego – poza komputerami, gra ukaże się także na PlayStation 4 i Xboksie One. Na blaszakach produkcja będzie wspierała efektowną technologię ray tracingu (obecnie obsługują ją wyłącznie karty z rodziny Nvidia GeForce RTX).

  1. Metro Exodus – strona oficjalna
  2. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
  3. Zniknięcie gry Metro Exodus ze Steama to dopiero początek