Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 20:58

autor: "Vergil"

Battlefield 5 – nowy pojazd i szereg poprawek w drugim styczniowym patchu

Studio DICE udostępniło drugą w tym miesiącu łatkę do gry Battlefield V. Deweloperzy oddali w ręce graczy nowy pojazd, poprawili mapę Panzerstorm, a także uporali się z szeregiem problemów trapiących ich dzieło.

17 stycznia Battlefield V otrzymał aktualizację inaugurującą drugi rozdział Teatrów Wojny. Dzisiaj produkcja dostała drugą styczniową łatkę, która wprowadziła między innymi nowy pojazd, dodała nowe funkcje do poligonu, a także przyniosła usprawnienia mapy Panzerstorm. Poza tym autorzy nie omieszkali zdeptać szeregu bugów oraz dostosować się do wybranych opinii i raportów o błędach otrzymanych od społeczności.

Studio DICE robi co może, by wypełnić Battlefielda V nową zawartością. - Battlefield 5 – nowy pojazd i szereg poprawek w drugim styczniowym patchu - wiadomość - 2019-01-29
Studio DICE robi co może, by wypełnić Battlefielda V nową zawartością.

Wyżej wspomniany pojazd to Sturmgeschutz IV, czyli samobieżne działo szturmowe wykorzystywane przez wojska Osi; górne stanowisko strzelca oraz zdalnie sterowana wieżyczka, którą obsługuje się z wnętrza maszyny, sprawiają, że świetnie nadaje się ono do działań obronnych. By je odblokować, należy ukończyć tygodniowe wyzwanie w trzecim wydarzeniu Rozdziału II: Uderzenie Pioruna.

Długa lista wprowadzonych przez twórców poprawek obejmuje natomiast między innymi uporanie się z problemem z zadawaniem obrażeń przeciwnikom pokonującym wysokie przeszkody terenowe, a także wprowadzenie możliwości dowolnego ustawienia przycisków pozwalających na rozglądanie się po kabinie samolotu.

Poza tym twórcy zażegnali błędy trapiące wersje na poszczególne platformy. Na komputerach osobistych gracze dołączający do znajomych znajdujących się na pełnych serwerach od tej pory będą umieszczani w kolejce, a użytkownicy kart graficznych firmy AMD szybciej zobaczą właściwy ekran wczytywania w trakcie samotnej zabawy. Na Xboksie One przywrócono natomiast okienko czatu, a także naprawiono błąd występujący przy powrocie do gry po wybudzeniu konsoli ze stanu uśpienia. Oprócz przywrócenia okienka czatu w wersji na PlayStation 4 wprowadzono z kolei możliwość podglądania profili graczy na ekranie poszukiwań plutonu.

Battlefield V zadebiutował na komputerach osobistych, Xboksie One i PlayStation 4 20 listopada 2018 roku (nad Wisłą doczekał się pełnej lokalizacji). Pomimo wysokich ocen tytuł nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami wydawcy, co zdaniem jednego z analityków może być pokłosiem złości konsumentów spowodowanej między innymi brakami w zawartości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V
  2. Recenzja gry Battlefield V
  3. Battlefield V – poradnik do gry