Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2011, 11:14

autor: Olek

Thief 4 na silniku Unreal Engine 3 i z mutliplayerem?

Kilku pracowników studia Eidos Montreal ujawniło w swoich sieciowych CV garść informacji związanych z powstającą grą Thief 4. Okazuje się, że najnowsza odsłona przygód Garretta najprawdopodobniej będzie korzystać z silnika Unreal Engine. Po raz pierwszy w serii zaimplementowany zostanie także tryb multiplayer.

Na oficjalnej stronie internetowej studia Eidos Montreal pojawiły się nowe ogłoszenia o wolnych etatach. Kanadyjscy deweloperzy szukają m.in. programisty skryptów AI do gry Thief 4. Jeden z użytkowników forum NeoGAF pokusił się przy tej okazji o krótkie śledztwo, z którego wynika, że kolejna odsłona przygód Garretta najprawdopodobniej bazować będzie na silniku Unreal Engine 3, a ponadto zaoferuje graczom tryb wieloosobowy.

To był z pewnością dobry rok dla firmy Eidos, a w szczególności jej oddziału w Montrealu. Sukces Deus Ex: Human Revolution sprawił, że deweloperzy mogą ze spokojem patrzeć w przyszłość i zająć się nowymi projektami. Na brak pomysłów narzekać nie powinni, bo ze wspomnianego ogłoszenia wywnioskować można, iż obecnie studio ma na warsztacie m.in. trzy niezapowiedziane jeszcze produkcje.

Thief 4 na silniku Unreal Engine 3 i z mutliplayerem? - ilustracja #1

Gracze czekają już jednak przede wszystkim na czwartą część serii Thief, o której pierwsze wzmianki pojawiły się ponad trzy lata temu. Nirolak z forum NeoGAF przejrzał sieciowe CV pracowników Eidos Montreal w serwisie Linkedin, trafiając na kilka ciekawych informacji odnośnie powstającej gry.

I tak na przykład Stephane Bonetti, animator 3D wyjawił, że pracuje obecnie nad Thief 4 z wykorzystaniem silnika Unreal Engine. Obie nazwy padają także w profilach Eugene'a Kuczerepy i Pierre-Claude'a Jacoba. Z kolei w notce Colasa Fieveta znaleźć można wzmiankę, że był on zaangażowany w deweloping narzędzi do rozgrywki sieciowej w powstającej grze.

Naturalnie tego typu niepotwierdzone doniesienia należy traktować z dużą ostrożnością. Warto zauważyć, że poprzednia część serii ThiefDeadly Shadows również bazowała na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine (w wersji 2). Możliwość zabawy wieloosobowej w Thief 4 byłaby już jednak całkowitą nowością dla tego cyklu.