Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Techland Press Release" 6 grudnia 2013, 13:20

The Walking Dead - premiera na polskim rynku

The Walking Dead to nowość w planie wydawniczym Techlandu, stworzona przez studio Telltale Games. Gra bazuje na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana. W dniu dzisiejszym pojawia się wyjątkowo bogate wydanie Game of the Year Edition, które po raz pierwszy zawiera wszystkie 5 epizodów oraz DLC 400 Days na jednej płycie.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

The Walking Dead - premiera na polskim rynku - ilustracja #1
The Walking Dead - premiera na polskim rynku - ilustracja #2

Wydawnictwo Techland, partner firmy Telltale Games, z wielką przyjemnością informuje, że w dniu dzisiejszym na rynku pojawiła się gra The Walking Dead w wydaniu Game of the Year Edition. Jest ona dostępna w wersji na platformę Xbox360 oraz PS3 w cenie 129,90 zł.

The Walking Dead to nowość w planie wydawniczym Techlandu, stworzona przez studio Telltale Games. Gra bazuje na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana. W dniu dzisiejszym pojawia się wyjątkowo bogate wydanie Game of the Year Edition, które po raz pierwszy zawiera wszystkie 5 epizodów oraz DLC 400 Days na jednej płycie. Produkt należy do gatunku gier przygodowych point-and-click. Utrzymany jest w klimacie zombie survival.

Dzieło studia Telltale Games zdobyło ponad 80 nagród Game of the Year oraz dwie BAFTA, w tym za najlepszą historię. Tytuł otrzymuje bardzo wysokie oceny - Metacritic na poziomie ponad 90%! – (http://www.metacritic.com/game/playstation-3/the-walking-dead-a-telltale-games-series).

The Walking Dead to mroczny, pełen napięcia horror niepodobny do żadnego innego! Telltale Games udało się niesłychanie trudne zadanie, jakim jest oddanie unikalnego charakteru komiksów The Walking Dead autorstwa Roberta Kirkmana. Zachowano ich esencję i klimat, co wyraża się w przerażających dylematach moralnych angażujących gracza w rozgrywkę. Pudełkową wersję The Walking Dead GOTY wraz z DLC 400 Days, wydajemy zaraz przed rozpoczęciem drugiego sezonu tej wyjątkowej gry. Mam nadzieję, że ten "prezent gwiazdkowy" przypadnie naszym graczom do gustu.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland.

Gracz ma okazję wcielić się w postać Lee Everetta, skazańca, który otrzymał drugą szansę od życia w świecie zniszczonym przez umarłych. Podczas gdy zwłoki powracają do życia, a ocalali nie cofną się przed niczym, aby przetrwać, tylko ochrona osieroconej dziewczynki imieniem Clementine zapewni mu odkupienie grzechów. Umarli są wszędzie, jednak nie są jedynym zmartwieniem gracza. Świat jaki znamy przepadł i nikomu nie można zaufać. Każda decyzja gracza może być jego ostatnią!

The Walking Dead od dziś jest dostępna na rynku w bardzo atrakcyjnej cenie 129,90 zł na platformę Xbox 360 oraz PS3.