Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2013, 11:27

autor: qjin

The Last of Us – tak może wyglądać rozgrywka wieloosobowa

Mimo że do premiery gry The Last of Us pozostały niespełna dwa tygodnie, to ciągle nie wiemy, jak będzie na pewno wyglądać rozgrywka wieloosobowa. Okazuje się, że niedawno wydana wersja demonstracyjna jest źródłem informacji o tajemniczym trybie sieciowym. Czy zapowiada się on równie obiecująco jak kampania fabularna?

Twórcy skrzętnie ukrywają szczegóły o trybie sieciowym - The Last of Us – tak może wyglądać rozgrywka wieloosobowa - wiadomość - 2013-06-03
Twórcy skrzętnie ukrywają szczegóły o trybie sieciowym

Gracze odkryli, co potencjalnie pojawi się w trybie multiplayer nowej produkcji studia Naughty Dog – The Last of Us. Do sieci wypłynął zbiór tekstów, jakie przewiną się przed naszymi oczami w trakcie rozgrywki sieciowej. Dzięki temu można wysnuć wnioski, jak ewentualnie będzie wyglądał wieloosobowy moduł zabawy w nowej grze twórców serii Uncharted. Najistotniejsze szczegóły zebrano na forum serwisu Gamespot.

Z przecieku, którego źródłem jest wersja demo gry, wynika, że trafimy do otwartego świata, gdzie wraz z innymi graczami zawalczymy o życie przez 12 tygodni (czasu wirtualnego).

Ponadto, jako przedstawiciel jednego z klanów, zrekrutujemy nowych członków, którzy pomogą nam przetrwać w miejskiej dżungli pełnej zainfekowanych. Dodatkowo będzie można ich wytrenować (brak konkretów). W świecie gry nie zabraknie pobocznych misji oraz losowych zdarzeń (na miarę Red Dead Redemption). Ich wykonywanie może okazać się bardzo ryzykowne, ale niejednokrotnie pozwoli nam zdobyć dodatkowe wyposażenie. Do naszych zadań miałoby należeć m.in. ratowanie zakładników czy odnajdywanie środków potrzebnych do przeżycia w tym swoistym piekle. Aby było łatwiej przetrwać w zawirusowanym świecie The Last of Us, będziemy mogli tworzyć ze znalezisk broń oraz przedmioty, w tym m.in. lekarstwa. Jest to rozwiązanie, jakie pojawi się także w trybie dla jednego gracza.

Ciekawe, czy w multiplayerze będzie można zagrać płcią piękną - The Last of Us – tak może wyglądać rozgrywka wieloosobowa - wiadomość - 2013-06-03
Ciekawe, czy w multiplayerze będzie można zagrać płcią piękną

Z innych ciekawostek wynika, że najprawdopodobniej twórcy umożliwią dostosowanie wyglądu postaci do naszych upodobań. Trzeba przyznać, że rozgrywka wieloosobowa prezentuje się obiecująco, o ile faktycznie te informacje znajdą pokrycie w pełnej wersji kolejnej gry akcji TPP studia Naughty Dog. Po tym, co zostało ujawnione, widać ewidentne inspiracje survival horrorem zespołu Bohemia Interactive – DayZ.

Oby chociaż część informacji o modelu rozgrywki wieloosobowej potwierdziła się - The Last of Us – tak może wyglądać rozgrywka wieloosobowa - wiadomość - 2013-06-03
Oby chociaż część informacji o modelu rozgrywki wieloosobowej potwierdziła się

Warto dodać, że początkowo rozgrywka wieloosobowa nie miała się wcale pojawić, ale w trakcie ujawniania kolejnych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji twórcy zapowiedzieli, iż takowa będzie jak najbardziej obecna. Przypominamy, że prócz trybu sieciowego otrzymamy rozbudowaną kampanię fabularną starczającą nawet na 12-16 godzin. Ponadto studio Naughty Dog niedawno zapowiedziało Season Passa z trzema DLC (jedno fabularne, dwa dotyczące multiplayera). Próbkę tego, co zaoferuje tytuł, mogą już sprawdzić nabywcy God of War: Wstąpienie, którzy mają pierwszeństwo do przetestowania wersji demonstracyjnej.

The Last of Us zadebiutuje 14 czerwca w pełnej polskiej wersji językowej wyłącznie na PlayStation 3.