Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2015, 10:30

autor: Renox

The Flock zadebiutuje 21 sierpnia i zakończy się po 215 358 979 zgonach graczy

Studio Vogelsap ujawniło, kiedy możemy spodziewać się The Flock – asymetrycznej gry multiplayer osadzonej w postapokaliptycznym klimacie. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, wspomniana produkcja zadebiutuje w przyszłym tygodniu, 21 sierpnia. Całość wyceniona została na 16,99 euro, czyli około 72 złotych.

The Flock zadebiutuje 21 sierpnia. - The Flock – asymetryczna gra multiplayer zadebiutuje 21 sierpnia  - wiadomość - 2015-08-13
The Flock zadebiutuje 21 sierpnia.

Pod koniec maja tego roku informowaliśmy Was o zapowiedzi intrygującej gry multiplayer utrzymanej w konwencji horroru – The Flock. Deweloperzy ze studia Vogelsap dopiero teraz poinformowali jednak, kiedy możemy spodziewać się tego tytułu. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, gra będzie oficjalnie dostępna na Steam, Humble Store oraz w serwisie zespołu Vogelsap 21 sierpnia, czyli w przyszłym tygodniu. Po krótkim rozeznaniu okazuje się, że omawiana produkcja już teraz znajduje się na drugiej ze wspomnianych platform, za pośrednictwem której można złożyć zamówienie przedpremierowe skutkujące otrzymaniem specjalnego bonusa – kodu na drugi egzemplarz tego tytułu. Produkcja wyceniona została na 16,99 euro, czyli około 72 złote. Wszystkie dodatki DLC mają być całkowicie darmowe.

Projekt ten jest fascynujący z jednego prostego względu – tytuł zostanie zablokowany po wymarciu populacji gry, co ma być konsekwencją kolejnych zgonów postaci sterowanych przez graczy. Twórcy ujawnili, że licznik ustawiony zostanie na dokładnie 215 358 979 osób [sporo, po pierwszych zapowiedziach spodziewałem się zdecydowanie mniejszej liczby dostępnych „żyć” – dop. Renox] i wkrótce (tj. po premierze) z całą pewnością gwałtownie zacznie spadać. Osiągnięcie wartości zerowej zablokuje możliwość zakupy gry przez inne osoby, a dotychczasowi posiadacze będą mogli wziąć udział w klimatycznym, choć nadal tajemniczym, finale.

Historia The Flock rozgrywać się ma w roku 3000, kiedy to ludzie dawno już wyginęli, a jedyna pozostała rasa – Stado – zmuszona została do życia głęboko pod ziemią, w pobliżu życiodajnego ciepła pochodzące z jądra naszej planety. Podczas zabawy drużyna składająca się z 3-5 osób przeszukuje mapę w poszukiwani Świetlistego Artefaktu, który zmienia gracza w Nosiciela. Na niego polują jednak pozostali uczestnicy zabawy. Zwycięstwo odnosi ta osoba, która utrzyma we własnym posiadaniu artefakt przez określony czas. Premiera wyłącznie na PC.