Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Flock (PC)

The Flock PC

Opracowana przez niezależne duńskie studio Vogelsap postapokaliptyczna gra akcji, przeznaczona do zabawy w trybie multiplayer.

Akcji | postapokalipsa

PC Windows
Okładka The Flock (PC)

producent: Vogelsap

wydawca: Vogelsap

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Flock to postapokaliptyczna gra akcji, która przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych. Wyprodukowało niezależne duńskie studio Vogelsap.

Akcja gry toczy się w roku 3000 na Ziemi. Autorzy przedstawiają ponurą wizję przyszłości, w której rasa ludzka wyginęła dawno temu, a skażona atmosfera wypełniona jest chmurami tak gęstymi, że nie przepuszczają promieni słonecznych. W rezultacie planeta z roku na rok staje się coraz chłodniejsza. Jednym z ostatnich gatunków żyjących na powierzchni są pokraczne istoty znane jako Stado (czyli tytułowe Flock), w które wcielą się gracze. Prowadzą one smutną egzystencję kryjąc się głęboko pod ziemią, gdzie jądro planety wciąż dostarcza trochę ciepła.

Gracze rozpoczynają rozgrywkę jako typowy przedstawiciel Stada, a jego zadaniem jest odnalezienie artefaktów w postaci kapsuł słonecznych. Po ich zdobyciu nasza postać przechodzi metamorfozę i przeobraża się w istotę znaną jako Nosiciel (ang. Carrier). Wtedy stajemy się celem wszystkich pozostałych uczestników zabawy, którzy próbują nas zabić i przejąć artefakt dla siebie. Nosiciel wygra mecz, jeśli utrzyma się przy życiu przez określony czas.

Strony konfliktu są asymetryczne, co oznacza, że członkowie Stada i Nosiciele dysponują zupełnie innymi umiejętnościami. Ci pierwsi są więksi, silniejsi i szybsi, co ułatwia im polowania. Natomiast Nosiciele słabość fizyczną nadrabiają sprytnym wykorzystaniem kapsuły słonecznej - kontakt z generowanymi przez nie promieniami światła kończy się bowiem śmiercią dla poruszających się członków Stada. Jedynym sposobem na przeżycie w takiej sytuacji jest pozostawanie w bezruchu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do The Flock

Wymagania wiekowe The Flock

12+

Wymagania sprzętowe The Flock

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel HD 4000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
The Flock zadebiutuje 21 sierpnia i zakończy się po 215 358 979 zgonach graczy
The Flock zadebiutuje 21 sierpnia i zakończy się po 215 358 979 zgonach graczy

wiadomość13 sierpnia 2015

Studio Vogelsap ujawniło, kiedy możemy spodziewać się The Flock – asymetrycznej gry multiplayer osadzonej w postapokaliptycznym klimacie. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, wspomniana produkcja zadebiutuje w przyszłym tygodniu, 21 sierpnia. Całość wyceniona została na 16,99 euro, czyli około 72 złotych.

The Flock zostanie zablokowane po końcu wirtualnego świata
The Flock zostanie zablokowane po końcu wirtualnego świata

wiadomość17 lipca 2015

Studio Vogelsap poinformowało w opublikowanym oświadczeniu prasowym, że tworzone przez nich The Flock zostanie zablokowane po wymarciu populacji gry, co ma być konsekwencją kolejnych zgonów postaci graczy.

Zapowiedziano The Flock - asymetryczną grę multiplayer utrzymaną w postapokaliptycznym klimacie
Zapowiedziano The Flock - asymetryczną grę multiplayer utrzymaną w postapokaliptycznym klimacie

wiadomość31 maja 2013

Zespół Vogelsap zapowiedział multiplayerową grę akcji The Flock. Wcielimy się w niej w pokraczne istoty walczące ze sobą na powierzchni Ziemi setki lat po wyginięciu rodzaju ludzkiego.