Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Flock (PC)
OkładkaThe Flock (PC)

The Flock PC

Opracowana przez niezależne duńskie studio Vogelsap postapokaliptyczna gra akcji, przeznaczona do zabawy w trybie multiplayer.

Akcji | postapokalipsa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Flock Premiera PC

21sierpnia2015

producent: Vogelsap wydawca: Vogelsap Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Flock

Killing Floor

Natural Selection 2

Dead Dozen

The Flock to postapokaliptyczna gra akcji, która przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych. Wyprodukowało niezależne duńskie studio Vogelsap.

Akcja gry toczy się w roku 3000 na Ziemi. Autorzy przedstawiają ponurą wizję przyszłości, w której rasa ludzka wyginęła dawno temu, a skażona atmosfera wypełniona jest chmurami tak gęstymi, że nie przepuszczają promieni słonecznych. W rezultacie planeta z roku na rok staje się coraz chłodniejsza. Jednym z ostatnich gatunków żyjących na powierzchni są pokraczne istoty znane jako Stado (czyli tytułowe Flock), w które wcielą się gracze. Prowadzą one smutną egzystencję kryjąc się głęboko pod ziemią, gdzie jądro planety wciąż dostarcza trochę ciepła.

Gracze rozpoczynają rozgrywkę jako typowy przedstawiciel Stada, a jego zadaniem jest odnalezienie artefaktów w postaci kapsuł słonecznych. Po ich zdobyciu nasza postać przechodzi metamorfozę i przeobraża się w istotę znaną jako Nosiciel (ang. Carrier). Wtedy stajemy się celem wszystkich pozostałych uczestników zabawy, którzy próbują nas zabić i przejąć artefakt dla siebie. Nosiciel wygra mecz, jeśli utrzyma się przy życiu przez określony czas.

Strony konfliktu są asymetryczne, co oznacza, że członkowie Stada i Nosiciele dysponują zupełnie innymi umiejętnościami. Ci pierwsi są więksi, silniejsi i szybsi, co ułatwia im polowania. Natomiast Nosiciele słabość fizyczną nadrabiają sprytnym wykorzystaniem kapsuły słonecznej - kontakt z generowanymi przez nie promieniami światła kończy się bowiem śmiercią dla poruszających się członków Stada. Jedynym sposobem na przeżycie w takiej sytuacji jest pozostawanie w bezruchu.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Flock: 12+

The Flock Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel HD 4000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP