Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2011, 10:05

autor: DogGhost

The Elder Scrolls V: Skyrim - patch 1.2 źródłem nowych błędów

Najnowsza aktualizacja gry The Elder Scrolls V: Skyrim oznaczona numerem 1.2 spowodowała liczne głosy krytyki pod adresem firmy Bethesda Softworks. Pomimo poprawienia części błędów, pojawiły się kolejne, które w znacznym stopniu utrudniają zabawę.

Pomimo wydania kolejnej łatki do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, w najnowszej produkcji studia Bethesda Softworks wciąż pozostaje wiele rzeczy do poprawy. Jakby tego było mało, wśród graczy wywołały oburzenie kolejne błędy powstałe po zainstalowaniu patcha z numerem 1.2.

The Elder Scrolls V: Skyrim - patch 1.2 źródłem nowych błędów - ilustracja #1

Okazało się, że choć najnowsza aktualizacja rozwiązała część problemów, z którymi gracze borykali się od momentu premiery, to w dalszym ciągu nie rozwiązano najistotniejszych. Użytkownicy narzekają między innymi na spadki płynności oraz doczytywanie niektórych tekstur.

W Internecie pojawiły się również doniesienia dotyczące nowych problemów, które nie występowały przed zaktualizowaniem gry. Szczególne oburzenie wzbudziły zgłoszenia związane z niewykrywaniem odporności bohatera na magię. Część osób zarzucała firmie Bethesda, że w ten sposób całkowicie zniszczyła ich postacie i nie są w stanie kontynuować wątku fabularnego. Każdy pojedynek z wrogimi czarodziejami kończy się dla nich natychmiastową egzekucją i do tej pory nie udało się znaleźć żadnego rozwiązania tej kwestii. Twórcy gry zapewnili tylko lakonicznie, że „badają tę sprawę.”

Oprócz tak istotnych problemów, pojawiły się również bardziej absurdalne. Poniżej możecie zobaczyć zarejestrowany przez posiadacza konsoli PlayStation 3 fragment rozgrywki, w którym smok zaczął latać… do tyłu. Cóż, trzeba przyznać, że kto jak kto, ale firma Bethesda przyzwyczaiła już graczy do niedopracowania swoich produkcji. Wszystkie osoby, które miały kontakt z poprzednimi tytułami tego studia, wiedzą, ile czasu zajmuje mu naprawienie wszystkich istotnych błędów.

Na oficjalnym forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim użytkownicy przygotowali specjalną listę obejmującą wszystkie znane problemy. Jeżeli w trakcie rozgrywki natrafiliście na niewymieniony tam błąd, to warto go zgłosić. W związku z licznymi problemami aktualizację 1.2 wycofano z serwisu Steam.