Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2011, 11:19

autor: Hed

The Elder Scrolls V: Skyrim – narzędzia modderskie zadebiutują w styczniu. Więcej poprawek w drodze

W styczniu przyszłego roku spodziewajcie się wysypu modów do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Firma Bethesda Softworks wyda w tym miesiącu darmowy pakiet Creation Kit, zawierający edytory i narzędzia, za pomocą których stworzono grę.

Bethesda Softworks ujawniła, że darmowy pakiet oficjalnych edytorów do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, znany jako Creation Kit, zostanie wydany w styczniu przyszłego roku na pecetach. Wszyscy fani produkcji będą mogli ściągnąć narzędzia i stworzyć za ich pomocą własne przygody. Opublikowanie ich w sieci dla innych użytkowników będzie banalnie proste.

Wraz z wydaniem Creation Kit Bethesda uruchomi nowy serwis typu Wiki zawierający informacje o edytorach i wypuści kilka filmów wprowadzających. To na pewno przyda się osobom, które wcześniej nie bawiły się w tworzenie modów. Sam Creation Kit to zestaw narzędzi, za pomocą których stworzono Skyrim – otrzymamy więc potężne możliwości.

Zestaw narzędzi będzie kompatybilny z platformą Steam Workshop, dzięki której użytkownicy Steama umieszczą swoje kreacje w sieci za pomocą jednego kliknięcia, a nawet będą mogli podawać linki do nich na innych stronach. System firmy Valve pozwoli także przeglądać, oceniać i dodawać do kolejki ściągania twórczość innych użytkowników z dowolnego urządzenia: peceta, czy np. smartfona.

The Elder Scrolls V: Skyrim – narzędzia modderskie zadebiutują w styczniu. Więcej poprawek w drodze - ilustracja #1

Bethesda skomentowała także patcha 1.2, który poprawił kilka niedociągnięć i przy okazji przyniósł nowe błędy. Firma wyda kolejną aktualizację w następnym tygodniu, aby uporać się z takimi wpadkami jak niewłaściwie działający system odporności postaci. Po świętach producent będzie kontynuował prace nad usprawnieniami. W pierwszej kolejności będą otrzymywać je posiadacze pecetów.

Twórcy serii The Elder Scrolls od dawna są fanami sceny modderskiej i wspierają ją w swoich kolejnych produkcjach. Cieszy to, że w przypadku Skyrim autorzy nie zmieniają podejścia. Dzięki temu ich gra, zbierająca absolutnie fenomenalne oceny (u nas 10/10!), otrzyma w styczniu drugie życie – w sieci pojawią się setki modyfikacji i amatorskich rozwinięć.

  1. Gra roku? - recenzja gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. Redakcyjna wyprawa do Skyrim
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim