Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2018, 12:27

autor: Aquma

Tencent inwestuje w Grinding Gear Games - twórców Path of Exile

Firma Tencent zdobyła większościowy pakiet akcji znanego z PoE studia Grinding Gear Games. To kolejny, po m.in. Epic Games i Riot Games, podmiot w branży, którym zainteresował się chiński gigant.

Tencent umacnia swoją pozycję na rynku. - Tencent inwestuje w Grinding Gear Games - wiadomość - 2018-05-21
Tencent umacnia swoją pozycję na rynku.

Firma wydawnicza Tencent przejęła większościowy pakiet akcji studia deweloperskiego Grinding Gear Games, odpowiadającego za stworzenie jednego z najlepszych tytułów hack & slash na rynku – Path of Exile. Zmiana nie wpłynie na dalszy rozwój gry, choć może zmienić zasady jej działania na chińskim rynku – m.in. przyspieszyć wydawanie aktualizacji w Kraju Środka, a także umożliwić testowanie w Chinach niektórych rozwiązań, zanim trafią one do reszty świata. Logowanie do Path of Exile z pewnością nie będzie wymagało zakładania konta w żadnej dodatkowej usłudze – mówiąc krótko, wszystko pozostanie po staremu. Studio planuje też utrzymanie obecnego cyklu wydawniczego, w ramach którego co rok mają się ukazywać cztery dodatki do PoE.

Tencent to jedna z największych firm i jeden z największych wydawców na świecie. (…) Na przestrzeni ostatnich pięciu lat kontaktowali się z nami przedstawiciele wielu nabywców, ale zawsze mieliśmy poczucie, że nie rozumieją Path of Exile, albo też że mieli inne plany (jak np. zdobycie większej liczby użytkowników dla swoich usług). Agenda Tencent jest jasna: chcą dać nam środki, byśmy mogli uczynić Path of Exile tak dobrym, jak tylko się da – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zgodnie z informacją przedstawioną na stronie studia, Grinding Gear Games zachowa swoją niezależność. Nie należy się spodziewać zmian na stanowiskach kierowniczych, ani jakichkolwiek innych – wszyscy pracownicy GGG pozostaną na swoich miejscach. Co prawda deweloperzy będą musieli raportować wydawcy wyniki finansowe, jednak powinno się to wiązać z minimalnym wpływem na filozofię i działanie firmy.

Path of Exile to kolejna po PUBG, League of Legends i Clash of Clans, znana marka, która trafia pod skrzydła chińskiego giganta. Warto odnotować, że firma posiada również 40% akcji legendarnego studia Epic Games, odpowiedzialnego m.in. za niezwykle popularny silnik Unreal Engine oraz stworzenie takich marek jak Gears of War (seria należy do Microsoftu i obecnie jest rozwijana przez inne studia, jednak to właśnie Epic Games stało za jej sukcesem w poprzedniej generacji konsol) czy Fortnite. Tencent powoli, acz nieubłaganie staje się jednym z największych graczy na światowym rynku.

  1. Recenzja dodatku The Fall of Oriath do Path of Exile – oto król hack’and’slashy
  2. Path of Exile – poradnik do gry
  3. Grinding Gear games – strona oficjalna
  4. Tencent – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Path of Exile

Path of Exile