Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2018, 11:55

autor: AlexB

Twardowsky 3.14 - pierwsza pełnometrażowa Legenda Polska zapowiedziana

Podczas tegorocznej edycji konwentu Pyrkon zapowiedziany został Twardowsky 3.14, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu Legendy Polskie Allegro. W przeciwieństwie do poprzednich filmów do niego należących, ten będzie pełnometrażowy.

Stworzony przez Tomasza Bagińskiego i jego studio Platige Image na zlecenie Allegro cykl krótkometrażowych filmów Legendy Polskie zdobył olbrzymią popularność wśród internautów. Przełożenie na współczesny język opowieści o Babie Jadze, bazyliszku czy smoku wawelskim, oraz towarzyszące im covery znanych utworów okazały się strzałem w dziesiątkę. Wśród najbardziej lubianych bohaterów przedstawionych w serii jest toczący wyrafinowany pojedynek na inteligencję z samym Borutą Twardowsky, będący interpretacją znanej chociażby z ballady Adama Mickiewicza postaci. Do tej pory otrzymał on dwa filmy, a w przyszłości doczeka się i trzeciego. Twardowsky 3.14, gdyż taką będzie nosił nazwę, zapowiedziano podczas zakończonego wczoraj w Poznaniu konwentu Pyrkon 2018. Jego premierę zaplanowano na przyszły rok. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich produkcji, ta będzie pełnym metrażem. Jak zdradziła Anna Iller, przedstawicielka Allegro (via Benchmark):

Dostawaliśmy tyle zapytań o film pełnometrażowy, że w końcu postanowiliśmy go zrobić. Duża w tym zasługa fanów, którzy pozwolili nam uwierzyć w powodzenie i sens tego projektu. Planujemy kontynuację współpracy z osobami wcześniej już zaangażowanymi w projekt, aktorami, którzy stworzyli niezapomniane i charakterystyczne kreacje, i są nieodłącznym elementem filmowego świata Legend.

Jak wypadną Legendy Polskie w pełnym metrażu? - Twardowsky 3.14 - pierwsza pełnometrażowa Legenda Polska zapowiedziana - wiadomość - 2018-05-21
Jak wypadną Legendy Polskie w pełnym metrażu?

Możemy zatem spodziewać się, że w rolach głównych w Twardowskym 3.14 ponownie ujrzymy między innymi Roberta Więckiewicza, Tomasza Drabeka czy Aleksandrę Kasprzyk. Ponadto potwierdzono, że za kamerą znów stanie Tomasz Bagiński, który mimo obowiązków związanych z ekranizacją Wiedźmina od Netfliksa zgodził się na objęcie funkcji reżysera. Oto, w jaki sposób wypowiedział się na temat nadchodzącej produkcji:

Możemy zdradzić, że Twardowsky 3.14 będzie kontynuacją przygód bohaterów – choć nie wszystkich, ale pojawi się też kilka nowych postaci. Odwiedzimy piekło. Odwiedzimy przeszłość i przyszłość Polski. Chcemy sprowadzić Twardowsky’ego na ziemię, tak aby dołączył do pozostałych bohaterów Legend Polskich.

Zamknięcie trylogii o przygodach Twardowsky'ego, który zaprzedał duszę diabłu, zapowiada się zatem całkiem intrygująco. Jeśli takie jest również Wasze wrażenie i chcielibyście dorzucić swoją finansową cegiełkę do projektu, możecie to zrobić kupując jeden z przedmiotów z tej strony. W ofercie znalazły się między innymi zaproszenia na uroczystą premierę Twardowsky'ego 3.14, odwiedziny na planie, a nawet opcja wystąpienia w filmie. Taka przyjemność kosztuje jednak aż 12 000 złotych.